Doktor Strange w multiwersum obłędu zarobił dla Marvela górę pieniędzy

Radosław Krajewski
2023/04/11 11:20
0
0

To czwarty najbardziej dochodowy film ubiegłego roku.

Serwis Deadline kontynuuje swój cykl artykułów „Most Valuable Blockbuster Tournament” za 2022 roku, dzięki któremu dowiedzieliśmy się, że czwartym najbardziej dochodowym filmem ubiegłego roku jest Doktor Strange w multiwersum obłędu. Produkcja na domowym rynku zarobiła 411,3 mln dolarów, zaś w pozostałych krajach 544,4 mln dolarów, co łącznie dało 955,7 mln USD.

Doktor Strange w multiwersum obłędu zarobił dla Marvela górę pieniędzy

Doktor Strange w multiwersum obłędu – film przyniósł ogromny zysk

Czysty zysk pochodzący z biletów z kin drugiej części Doktora Strange’a to 440 mln dolarów, zaś sprzedaż filmu na nośnikach fizycznych DVD i BD wyniosła 160 mln dolarów. Disney zarobił również 180 mln USD ze sprzedaży produkcji z MCU na VOD i streamingu, w tym na Disney+. Łącznie daje to 780 mln dolarów.

GramTV przedstawia:

Wyprodukowanie filmu kosztowało 200 mln dolarów, zaś na promocję i marketing przeznaczono 150 mln USD. Koszty wyprodukowania kopii filmu i ich rozesłania to 40 mln USD, tantiemy dla twórców i aktorów – 30 mln USD, odsetki i inne wydatki – 36 mln USD, a udział ekipy i aktorów w zyskach wyniosły 40 mln USD. Wszystkie koszty Doktora Strange’a w multiwersum obłędu wyniosły więc 496 mln USD.

Tym samym film Sama Raimiego przyniósł Disneyowi i Marvelowi aż 284 mln dolarów czystego zysku. Dla porównania na piątym miejscu zestawienia uplasowała się Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu z 259 mln USD zysku, a na dziewiątym Thor: miłość i grom z 103 mln USD.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!