Dlaczego DOOM: The Dark Ages trafi też na PlayStation 5? Phil Spencer odpowiada

Mikołaj Ciesielski
2024/06/11 10:45
0
0

Nowa odsłona serii DOOM zadebiutuje na rynku już w przyszłym roku.

Jedną z głównych atrakcji Xbox Games Showcase 2024 była zapowiedź DOOM: The Dark Ages. Na wspomnianym wydarzeniu mieliśmy okazję zobaczyć pierwszy zwiastun z fragmentami rozgrywki, a także poznaliśmy termin premiery. Część osób mogła być jednak zaskoczona listą platform, na które zmierza nowa odsłona serii DOOM.

DOOM: The Dark Ages
DOOM: The Dark Ages

Phil Spencer wyjaśnia, dlaczego DOOM: The Dark Ages ukaże się na PlayStation 5

Na Xbox Games Showcase 2024 zapowiedziano bowiem, że DOOM: The Dark Ages zadebiutuje również na PlayStation 5. Dlaczego Microsoft zdecydował się na taki ruch? Phil Spencer w rozmowie z IGN wyjaśnił, że ma to związek z historią serii DOOM, a także decyzją Marty’ego Strattona, czyli dyrektora studia id Software.

DOOM to zdecydowanie jedna z tych serii, która ma historię na tak wielu platformach... Myślę, że każdy zasługuje na to, by w nią zagrać. Kiedy byłem na spotkaniu z Martym kilka lat temu, zapytałem go, co chce zrobić, a on odpowiedział, że chce ją sprzedawać na wszystkich platformach. Po prostu – wyjaśnił Spencer.

GramTV przedstawia:

Na koniec warto przypomnieć, że DOOM: The Dark Ages powstaje z myślą o komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Gra ma zadebiutować na wymienionych platformach w 2025 roku. Nadchodząca odsłona serii DOOM w dniu swojej premiery trafi również do biblioteki Xbox Game Pass.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!