Diuna: Część druga przekroczyła kolejną barierę finansową. Chalamet dołącza do elitarnego grona

Krzysztof Żołyński
2024/04/02 18:30
1
0

Diuna: Część druga wspina się po szczeblach finansowej drabiny, osiągając co chwila kolejne kamienie milowe. Teraz film przekroczył magiczną barierę 600 mln dolarów.

Dużo mówiło się o zbliżającej się premierze Godzilla x Kong: Nowe imperium. Film miał być pogromcą najnowszej Diuny i rzeczywiście niewiele mu zabrakło do sukcesu, a dokładnie 2,5 mln dolarów.

Diuna: Część druga przekroczyła kolejną barierę finansową. Chalamet dołącza do elitarnego grona

Diuna: Część druga prawdziwym sukcesem

Otwarcie na poziomie 80 mln dolarów stawia Godzillę w szeregu największych debiutów roku i pretendenta do doskonałej sprzedaży. Jednak to Diuna wciąż rządzi i na dokładkę przekroczyła właśnie 600 mln dolarów ze sprzedaży biletów. Jest to kolejny, bardzo ważny kamie milowy dla tej produkcji.
W sumie Diuna jest obecnie warta ponad miliard dolarów. Oczywiście jeśli policzymy obie części razem. A jeśli doliczymy do tego kontrowersyjną adaptację książki Franka Herberta w reżyserii Davida Lyncha, suma ta zwiększy się o 30,9 miliona dolarów. To naprawdę imponujące.

GramTV przedstawia:

Dzięki sukcesowi filmu zyskują również aktorzy i nie chodzi jedynie o solidne wypłaty. Timothee Chalamet stał się prawdziwą gwiazdą filmową, co do tego nie ma wątpliwości. Ten młody aktor dołączył właśnie do elitarnego klubu, w którym znajduje się naprawdę niewielu aktorów przed trzydziestką, których filmy zarobiły ponad 600 mln dolarów. Warto też przypomnieć, że zrobił to dwukrotnie i to w przeciągu kilku miesięcy. Przedświąteczna premiera – Wonka – również może pochwalić się takim wynikiem na koncie.

Komentarze
1
koNraDM4
Gramowicz
03/04/2024 20:00

Szczerze mówiąc myślałem, że Chalamet ma koło 20 lat, a on już do 30 się zbliża :D