Diablo IV trafi do Xbox Game Pass? Blizzard zabiera jasne stanowisko

Radosław Krajewski
2023/03/13 17:00

Sprawa wyjaśniona.

Microsoft wciąż walczy o przejęcie Activision Blizzard, które jak dotąd skutecznie utrudnia im Sony. Gdyby transakcja została dokonana zgodnie z planem, moglibyśmy oczekiwać, że Diablo IV w dniu premiery od razu trafi do Xbox Game Pass. Wraz ze zbliżającą się betą czwartej części Diablo, która ruszy już w nadchodzący weekend, pojawiły się nowe spekulacje, czy gra mogłaby jednak zadebiutować w usłudze Microsoftu. Sprawę postanowił skomentować Rod Fergusson, dyrektor generalny gry i wiceprezes Blizzarda.

Diablo IV trafi do Xbox Game Pass? Blizzard zabiera jasne stanowisko

Diablo IV nie pojawi się na premierę w Xbox Game Pass

Fergusson nie miał dobrych wieści dla posiadaczy abonamentu Xbox Game Pass. W swoim poście wprost stwierdził, że firma nie ma planów wprowadzenia Diablo IV do biblioteki usługi w dniu premiery.

Wspaniale jest widzieć emocje wokół bety Diablo IV i naszego szczeniaka z Wolf Pack! Otrzymujemy pytania dotyczące D4 w Game Pass i chcę was poinformować, że nie mamy takich planów. Do zobaczenia w Sanktuarium podczas weekendu wczesnego dostępu wersji beta, który rozpocznie się 17 marca!

Wczytywanie ramki mediów.

Niewykluczone, że sytuacja zmieni się po przejęciu Activision Blizzard przez Microsoft, ale do finalizacji transakcji doszłoby już po premierze Diablo IV, więc na premierę gry w Xbox Game Pass nie ma co liczyć. Jest jednak duża szansa, że gra trafi do usługi po kilku lub kilkunastu miesiącach po swoim debiucie.

GramTV przedstawia:

Przypomnijmy, że Diablo IV zadebiutuje na rynku już 6 czerwca. Produkcja pojawi się na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 5, Xbox Series X/S, PlayStation 4 i Xbox One.

Z którego systemu operacyjnego korzystasz?

Komentarze
2
Silverburg
Gramowicz
14/03/2023 02:52
ZubenPL napisał:

Nikt nie wrzuci gry której potencjalna sprzedaż to 20-30 milionów kopii do game passa bo to odebrało by gigantyczny zysk.

Dokładnie. Ta gra trafi do GP, ale oczekiwanie jej na premierę, to marzenia ściętej głowy.

ZubenPL
Gramowicz
13/03/2023 18:04

Nikt nie wrzuci gry której potencjalna sprzedaż to 20-30 milionów kopii do game passa bo to odebrało by gigantyczny zysk.