Diablo 4 ze szczegółami 5. sezonu. Nowe zadania, aktywności i więcej broni do zdobycia

Radosław Krajewski
2024/06/23 09:00
0
0

Blizzard ogłosił listę pierwszych nowości i zmian w nadchodzącym piątym sezonie w Diablo 4. Gracze mogą liczyć na sporo atrakcji.

Jeszcze w tym roku Diablo 4 doczeka się pierwszego fabularnego dodatku zatytułowanego Vessel of Hatred. Podczas Xbox Games Showcase 2024 ujawniono konkretną datę premiery rozszerzenia, a niedługo później Blizzard przedstawił szczegóły nowej klasy postaci. Zanim DLC zadebiutuje na rynku, Diablo 4 doczeka się piątego sezonu rozgrywek, które wprowadzi sporo nowości, a długa lista zmian została właśnie udostępniona przez studio na oficjalnej stronie. Możemy się z niej dowiedzieć, że gracze otrzymają nowe zadania oraz aktywności edgame’owe, a także więcej broni dla każdej z klas postaci.

Diablo 4
Diablo 4

Diablo 4 – szczegóły 5. sezonu

Wybrani fani Diablo 4 będą mogli wypróbować zmiany i nowości z piątego sezonu rozgrywek na Publicznym Serwerze Testowym (PTR) od 25 czerwca do 2 lipca. Jedną z najważniejszych nowości, które będzie można przetestować, jest nowa linia zadań, która rozgrywa się bezpośrednio po wydarzeniach z podstawowej wersji gry i będzie dostępna zarówno w podczas trwania sezonu, jak i po jego zakończeniu. Aby uzyskać dostęp do nowych zadań, trzeba będzie udać się do Hawezaru na trzeciej randze świata i zbadać zamieszanie wśród mieszkańców miasta.

Piąty sezon przedstawia nową historię, w której wrogowie zostają wyeliminowani, zmieniają się sojusze, a z cienia wyłaniają się nieoczekiwani przyjaciele.

Ukończenie serii zadań umożliwi dostęp do Piekielnych Hord, nowej aktywności, która pojawi się w piątym sezonie. Będzie ona dostępna dla wszystkich postaci po jednokrotnym ukończeniu nowej kampanii. W Piekielnych Hordach gracze będą mieli za zadanie przetrwać fale przeciwników podczas 90-sekundowych rund. Przeciwnicy będą po sobie zostawiać Płonący Eter, który posłuży do odblokowania nowego ekwipunku.

GramTV przedstawia:

Pojawi się także Piekielny Kompas, który zapewni dostęp do Piekła. Lokacja będzie oferować osiem różnych poziomów, w których przeciwnicy będą skalować się pod względem poziomu trudności i rangi świata. Im wyższy poziom Piekielnego Kompasu, tym potężniejsze będą fale wrogów, a co za tym idzie, gracze zdobędą lepsze nagrody. Przetrwanie wszystkich fal pozwoli na walkę z Radą Angiris, a każdy z pięciu kapłanów otrzyma własne, unikalne umiejętności. Po zwycięstwie gracz będzie mógł wydać zdobyty Płonący Eter na Piekielne Łupy.

Ponadto w piątym sezonie gracze będą mogli zdobyć także 50 nowych unikatowych i legendarnych przedmiotów, w tym zupełnie nowe bronie dla każdej klasy postaci. Dodatkowo nie trzeba będzie ponownie przechodzić całego lochu, aby ponownie przywołać bossa. Więcej o zmianach i nowościach przeczytanie na stronie gry lub oglądając poniższy materiał, w którym deweloperzy omawiają nadchodzący piąty sezon.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!