Diablo IV z obiecywanymi rozgrywkami rankingowymi. Data premiery aktualizacji

Wincenty Wawrzyniak
2024/03/01 09:00
0
0

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, deweloperzy ze studia Blizzard Entertainment ujawnili datę premiery aktualizacji, która wprowadzi do Diablo 4 rozgrywki rankingowe.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, wczoraj odbyła się kolejna pogawędka przy ognisku z deweloperami ze studia Blizzard Entertainment pracującymi nad rozwojem gry Diablo IV. Twórcy dotrzymali obietnicy i ujawnili garść konkretów na temat wyczekiwanych rozgrywek rankingowych w postaci Prób i Cięgów, czyli zmieniających się co tydzień podziemiach o ustalonym układzie, których premiera została opóźniona. Teraz wreszcie poznaliśmy datę debiutu tejże nowości.

Diablo IV z obiecywanymi rozgrywkami rankingowymi. Data premiery aktualizacji

Diablo 4 z obiecywanymi rozgrywkami rankingowymi. Data premiery aktualizacji

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie, który został opublikowany krótko po pogawędce, rozgrywki rankingowe w postaci Cięgów zadebiutują w ramach aktualizacji 5 marca, czyli w najbliższy wtorek. Cięgi są stałymi, nieliniowymi podziemiami, w których gracze będą walczyć o możliwie jak najlepszy wynik – będą się one zmieniać co tydzień:

To pełne adrenaliny wyzwanie jest dostępne dla wszystkich klas w Sferze Sezonowej zarówno dla postaci zwykłych, jak i hardkorowych. Po uzyskaniu dostępu do rangi świata IV wyruszcie do portu na południowym zachodzie Gea Kul. Na końcu najdłuższego doku znajduje się imponujący Róg Prób. Aktywujcie go, aby uzyskać dostęp do Cięgów. Choć Cięgi są dostępne w randze świata IV, czyhające w nich monstra będą na poziomach wyższych niż 100, więc postacie 100. poziomu mają największe szanse na wyjście z nadchodzącej rzeźni z tarczą.

Cięgi to nieliniowe podziemia o stałym układzie, które co tydzień się zmieniają. Aby osiągnąć najwyższy wynik w tych podziemiach końcowej fazy gry, trzeba opanować je w stopniu mistrzowskim, wykazać się przebiegłością i umiejętnościami. Wasz wynik będzie zależał od tego, ile Dowodów Potęgi zdołacie zdobyć w ciągu 8 minut, zabijając potwory i otwierając skrzynie. Cięgi w danym tygodniu będą identyczne przy każdej próbie, dzięki czemu będziecie mogli opracować najskuteczniejszą strategię rzezi, a pozostawiane truchła będą świadectwem Waszych postępów.

Każdy cykl zakończy się we wtorek o godz. 17:00 CET, a nowe, zupełnie inne Cięgi będą dostępne o 19:15 CET. Dawajcie z siebie wszystko i walczcie do ostatniej kropli krwi co tydzień, zanim nowe Cięgi rzucą Wam kolejne wyzwanie.

Do tego dochodzą Dowody Potęgi, które będą determinować nasz całkowity wynik. Możemy je zdobywać poprzez zabijanie nieskończonych hord potworów i otwieranie skrzyń:

Filary mogą zwiększać ilość zdobywanych Dowodów poprzez mnożnik wyniku lub przywracanie do życia zabitych przez Was potworów. Oprócz filarów zwiększających ilość Dowodów Potęgi w Cięgach mogą pojawić się też kapliczki mocy. Po zabiciu bossa w miejscu jego zgonu w podziemiach pojawi się kapliczka. Aktywujcie kapliczkę, aby otrzymać jeden ze zróżnicowanych efektów kapliczki, który zawsze będzie taki sam po każdym zabiciu bossa w Cięgach.

Zajadłość, skuteczność i strategia pozwolą Wam sięgnąć po wieczną chwałę w Cięgach. Cięgi to podziemia o stałym układzie, więc po każdym wejściu podziemia będą wyglądały dokładnie tak samo. Aby opanować podziemia z danego tygodnia w stopniu mistrzowskim, musicie wypróbować różne ścieżki i dostosować swój zestaw umiejętności.

Po śmierci odrodzicie się w Cięgach, ale każdy zgon będzie Was kosztował jedną trzecią uzbieranego wyniku. Jednak zarówno Wy, jak i członkowie Waszej drużyny możecie odzyskać wszystkie utracone Dowody Potęgi po powrocie do podziemi w miejscu ostatniej śmierci.

Wraz z naszym wynikiem rosnąć będzie także nasza ranga w Próbach:

GramTV przedstawia:

Za ostateczne wyniki możecie otrzymać Pieczęcie – symbole Waszej waleczności w Cięgach w danym tygodniu. Pieczęcie będą dowodem Waszego mistrzostwa dla innych podróżników. Do zdobycia są cztery rangi Pieczęci:

  • Krwawa Pieczęć,
  • Zaciekła Pieczęć,
  • Okrutna Pieczęć,
  • Godna Pieczęć.

Krwawa Pieczęć będzie pierwszym celem dla większości z Was, natomiast Godną Pieczęć otrzymają tylko ci, którzy całkowicie oddadzą się żądzy krwi w Cięgach. Wynik wymagany do zdobycia każdej Pieczęci będzie co tydzień inny w zależności od układu Cięgów i Waszej klasy. Wyniki są skalowane w zależności od rozmiarów drużyny: liczniejsze grupy łatwiej uzyskają wyższy wynik niż samotni gracze, a ich rezultaty będą zapisywane w osobnej drabince rankingowej.

Trzeba nieźle się napocić, żeby dotrzeć do najwyższych rang Pieczęci – nie oczekujcie, że dzięki miernym rezultatom traficie na sam szczyt rankingu.

Przy okazji cotygodniowego resetu Cięgów za nasz najlepszy wynik przyznane zostaną Skrytki Prób. Im będzie on wyższy, tym lepszą Skrytkę otrzymamy za dany tydzień. W otrzymanej Skrytce Prób na pewno znajdzie się jeden starożytny przedmiot legendarny – zawartość takowej skrytki skaluje się w zależności od rangi. Zdobycie Godnej Pieczęci zapewni nam więc najcenniejsze skarby, ponieważ gwarantowane są w nich przedmioty o mocy 925

Oprócz tego poinformowano, że patch wprowadzi „znaczące zmiany balansu” i usprawnienia towarzysza Seneszala. Zainteresowanych wszystkimi szczegółami ponownie zapraszamy pod ten adres.

Przypomnijmy jeszcze na koniec, że Diablo IV zadebiutowało 6 czerwca ubiegłego roku na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X/S.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!