Oddaj swój głos w plebiscycie GRAM AWARDS 2022

Dead Island 2 zalicza poślizg. Deweloperzy ujawnili nową datę premiery

Mikołaj Ciesielski
2022/11/17 07:30

Niedługo odbędzie się również prezentacja produkcji.

Dead Island 2 zalicza poślizg. Deweloperzy ujawnili nową datę premiery

Dead Island 2 wróciło do żywych i stanowiło zwieńczenie tegorocznej transmisji Gamescom Opening Night Live, na której poinformowano, że gra zadebiutuje na rynku na początku lutego 2023 roku. Niestety okazuje się, że wspomniany termin jest już nieaktualny. Firma Deep Silver oraz deweloperzy ze studia Dambuster poinformowali bowiem o opóźnieniu premiery produkcji, a także zaprosili graczy na prezentację wspomnianego tytułu.

W Dead Island 2 zagramy dopiero w kwietniu 2023 roku

Zgodnie z przekazanymi informacjami, nową datę premiery Dead Island 2 wyznaczono na 28 kwietnia 2023 roku. Powodem opóźnienia jest oczywiście chęć dopracowania produkcji. Deweloperzy zapewniają również, że gracze nie mają powodów do obaw, ponieważ prace nad tytułem znajdują się na „ostatniej prostej”.

Dostrzegamy obecną w tym opóźnieniu ironię i jesteśmy tak samo rozczarowani, jak wszyscy fani. Opóźnienie wynosi jednak zaledwie 12 krótkich tygodni, a produkcja znajduje się już na ostatniej prostej. Poświęcimy ten dodatkowy czas, aby mieć pewność, że dostarczymy na rynek tytuł, z którego będziemy dumni – czytamy w komunikacie.

To jednak nie koniec informacji, ponieważ już 6 grudnia Deep Silver oraz deweloperzy ze studia Dambuster zaproszą graczy na prezentację poświęconą Dead Island 2, na której zainteresowani będą mieli okazję zobaczyć nowy zwiastun produkcji, a także fragmenty rozgrywki prezentujące wspomniany tytuł w akcji. Całość będzie można śledzić na oficjalnych kanałach marki na platformach Twitch.tv oraz YouTube.

Na koniec przypomnijmy, że Dead Island 2 zmierza na komputery osobiste oraz konsole PlayStation 4, PlayStation5, Xbox One i Xbox Series X/S. Zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się z zawartością oraz cenami poszczególnych edycji wspomnianej produkcji.

Wczytywanie ramki mediów.

GramTV przedstawia:

Komentarze
2
JakiśNick
Gramowicz
17/11/2022 16:23

Nawet nie wiedziałem, że to ma w ogóle datę premiery. Gra jak duke nukem. Legenda, o której nikt nie pamięta.

dariuszp
Gramowicz
17/11/2022 10:43

Strasznie mnie rozbawił ten news :-) Trailer Dead Islan 2 został pokazany w 2014 roku :-) Mamy 2022 i właśnie opóźnili premierę na 2023.

To trochę jak Duke Nukem Forever. Nikogo nie interesuje news że gra jest znowu opóźniona. W tym wypadku newsem było by to że wychodzi zgodnie z datą premiery :-)