Czy Wiedźmin 4 i 5 są zagrożone przez strajk scenarzystów? Netflix może podjąć ważną decyzję

Radosław Krajewski
2023/05/15 11:50
2
0

Dwa kolejne sezony serialu mogą mieć poważne problemy.

Trwający od początku maja strajk gildii scenarzystów uniemożliwia pracę na planach wielu serialowych produkcji. Chociaż trzeci sezon Wiedźmina, do którego ostatnio pojawiły się nowe zdjęcia ukazujące głównych bohaterów, nie jest zagrożony, tak nie wiadomo, jak strajk wpłynie na pracę nad czwartym i piątym sezonem. Według wcześniejszych doniesień obie serie miały być kręcone jeden po drugim, aby zmniejszyć czas oczekiwania na kolejne sezony. Plan twórców może jednak nie wypalić, a to przez nierozpoczęcie jeszcze pisania scenariuszy do piątego sezonu Wiedźmina.

Czy Wiedźmin 4 i 5 są zagrożone przez strajk scenarzystów? Netflix może podjąć ważną decyzję

Czwarty i piąty sezon Wiedźmina mogą zostać opóźnione

Pod koniec marca jeden ze scenarzystów czwartego sezonu serialu podzielił się zdjęciem z pokoju scenarzystów, tym samym potwierdzając, że prace nad kolejnymi odcinkami Wiedźmina już trwają. Nie wiadomo, czy scenarzyści zdążyli skończyć skrypty do wszystkich zaplanowanych w czwartym sezonie odcinków przed rozpoczęciem strajku. Redanian Intelligence podaje, że większość scenariuszy mogła zostać już ukończona, ale prace nad skryptami do epizodów piątej serii jeszcze się nie rozpoczęły. Tym samym Netflix będzie musiał porzucić swój pierwotny plan i nakręcić oba sezony w tradycyjny sposób, a więc z kilkumiesięczną przerwą w produkcji między sezonami.

GramTV przedstawia:

Niepewny jest również los spin-offu o Szczurach, nad którym prace rozpoczęły się już w RPA. Niedawno aktorzy podzielili się zdjęciem z planu, tym samym potwierdzając, że produkcja serialu już ruszyła. Ale przez strajk scenarzystów prace nad wieloma serialami zostały wstrzymane i nie wiadomo, czy ten sam los nie spotka Szczurów. Tym bardziej że showrunnerka Haily Hall odpowiada również za scenariusze, w których obecnie nie można dokonywać żadnych zmian.

Przypomnijmy, że pierwsza partia odcinków trzeciego sezonu Wiedźmina zadebiutuje 29 czerwca. Na pozostałe epizody będziemy musieli poczekać do 27 lipca.

Komentarze
2
wolff01
Gramowicz
15/05/2023 13:14
Yarod napisał:

Tak, wiem, marzenie ściętej głowy...

Memy o pozytywnym wpływie tych strajków (czyli odsunięciu scenarzystów od swojej "pracy") na Hollywood i powstajace filmy/seriale stają się coraz bardziej prawdziwe :D

Yarod
Gramowicz
15/05/2023 12:12

Może przypadkiem ubiją i skończy się gwałcenie mojego ulubionego uniwersum?

Tak, wiem, marzenie ściętej głowy...