Cyberpunk 2077 w 8K i graficznymi modami zbliża się do realizmu

Radosław Krajewski
2024/06/06 16:00
3
0

Z gry CD Projekt RED można jeszcze sporo wyciągnąć na polu grafiki, co też udowadniają modderzy, tworząc kolejne wizualne dzieła.

CD Projekt RED udało się odwrócić postrzeganie Cyberpunka 2077 na przestrzeni ostatnich lat od nieudanej premiery gry. Obecnie na Steam produkcja może pochwalić się „przytłaczająco pozytywnymi” ocenami, co też nie umknęło uwadze deweloperów, którzy postanowili podziękować graczom za odzyskanie zaufania. Chociaż na kolejne dodatki, pomniejsze DLC, czy też aktualizacje nie możemy już liczyć (poza dodaniem wsparcia do FSR3 od AMD), to posiadacze wydania na komputery osobiste mogą przedłużyć sobie zabawę za pomocą modów. Również tych graficznych, dzięki którym Cyberpunk 2077 wygląda coraz lepiej i zbliża się do tego, jaką oprawę wizualną mogą oferować gry na następnej generacji konsol.

Cyberpunk 2077 w 8K i graficznymi modami zbliża się do realizmu

Cyberpunk 2077 – coraz bliżej do fotorealizmu dzięki modom

Zespół z NextGen Dreams zaprezentował zachwycający film z Cyberpunka 2077 odpalonego w rozdzielczości 8K z modem DreamPunk 1.1, który jest obecnie najbardziej zaawansowanym graficznym projektem do gry CD Projekt RED. Modyfikacja całkowicie przerabia wszystkie warunki pogodowe, oświetlenie, a także śledzenie promieni i wiele więcej. Już na samym początku poniższego filmu możemy zobaczyć grafikę, którą wiele osób mogłoby uznać za film nagrany w prawdziwym życiu.

GramTV przedstawia:

Z kolei doskonale znane Digital Dreams podjęło swoją próbę zachowania realizmu w Cyberpunk 2077, korzystając z listy modów Real City Modlist i najnowszej wersji moda Ultra Plus Better Path Tracing, który wprowadza wiele ulepszeń w jakości oświetlenia i nie tylko.

W obu przypadkach twórcy filmów korzystali z mocnych komputerów wyposażonych w karty graficzne Nvidia GeForce RTX 4090. Chociaż wspomniane modyfikacje graficzne są dostępne dla wszystkich graczy na PC, to niewielu będzie mogło skorzystać z ich pełni możliwości.

Komentarze
3
Ktoś
Gość
08/06/2024 12:00

Jak dla mnie to te mody tylko zepsuty klimat gry

Bruce_666
Gramowicz
06/06/2024 23:02

Ja się pytam: po co? Gra i tak świetnie wygląda.

MisticGohan_MODED
Gramowicz
06/06/2024 19:18

Czyjś komputer prosi o skrócenie jego męki.
Trwa Wczytywanie