Cyberpunk 2077 w wersji 2.0 z nowymi szczegółami. RED-zi ujawniają zmiany w systemie policji

Radosław Krajewski
2023/08/31 17:15
0
0

Deweloperzy omówili zmieniony system działania policji w Cyberpunku 2077.

Cyberpunk 2077: Widmo wolności już za niecały miesiąc zadebiutuje na rynku. Niedawno CD Projekt RED ujawniło powody, dlaczego będzie to jedyne fabularne rozszerzenie do gry. Podczas Gamescomu studio zaprezentowało nowy gameplay z gry, pokazujący wiele zmian, jakie zajdą w podstawowej wersji Cyberpunka 2077 po opublikowaniu nowego patcha, który zadebiutuje jeszcze przed premierą dodatku. RED-zi przypomnieli, że wielka aktualizacja będzie całkowicie darmowa, więc posiadanie dodatku nie będzie koniecznie, aby sprawdzić przygotowane przez deweloperów zmiany. Teraz CD Projekt RED przedstawiło pierwsze szczegóły nadchodzącego patcha, w pierwszej kolejności skupiając się na zmodyfikowanym systemie policji.

Cyberpunk 2077 w wersji 2.0 z nowymi szczegółami. RED-zi ujawniają zmiany w systemie policji

Cyberpunk 2077 – zmiany w systemie policji w aktualizacji 2.0

Przebudowaliśmy ten system w oparciu o jasne, proste zasady: działalność przestępcza jest karana, przestępcy / uciekinierzy są ścigani, a cyberpsychole są zabijani — bez owijania w bawełnę. Wszystkie funkcje zostały zaprojektowane tak, aby wspierać przejrzystość i prosty, ale jednocześnie rozbudowany, system prewencyjny.

Nowy system wprowadzony w aktualizacji 2.0 będzie surowszy dla osób, które chcą prowadzić w Night City bandyckie życie. Studio obiecuje, że kary będą cięższe, a przestępcy bezwzględnie ścigani przez funkcjonariuszy prawa. Policjanci staną się bardziej bezlitośni, a gracze mogą liczyć na dokładniejszy wskaźnik poziomu zaangażowania policji.

Kara dla tych, którzy nie przestrzegają prawa musi być surowa – nie możemy zachęcać cyberpsycholi do biegania po mieście i strzelania do kogo popadnie, nawet w Night City. Interfejs wyraźnie wskaże wszystkie poziomy zaangażowania policji — tzw. Heat. Dla tych, którzy osiągną maksymalny jego poziom, czyli 5 gwiazdek, mamy niespodziankę w postaci mini-bossów Max Tac o różnych archetypach. Zamiast walki wolicie uciekać? To też jest opcja — przygotowaliśmy angażujące pościgi samochodowe i blokady dróg, aby Wam ją utrudnić.

Nowe NCPD jest bezlitosne. Gdy Was złapią, nie przyjmą żadnych łapówek ani kapitulacji.

GramTV przedstawia:

Pościgi policyjne staną się bardziej naturalne i realistyczniejsze. Policja nie będzie już nagle pojawiać się i znikać przed oczami bohatera.

Będziecie również wiedzieć, kiedy przestaniecie być ścigani. Policjanci opuszczą scenę w sposób naturalny i intuicyjny. Pościg można zgubić uciekając z miejsca zbrodni pieszo lub odjeżdżając, ważne, żebyście zniknęli im z pola widzenia.

Nie oznacza to jednak, że gra automatycznie stanie się trudniejsza. CD Projekt RED podkreśla, że chcą dać graczom więcej zabawy z grania, więc nowy system policji nie będzie zbyt uciążliwy.

Wszystkie zmiany, jakie dla Was przygotowaliśmy mają dawać frajdę z grania. Nie chcemy ograniczać Was jako graczy, karać zbyt często czy przerywać Waszego flow - wręcz przeciwnie. Zaprojektowaliśmy i wdrożyliśmy nowe systemy, aby stworzyć przyjemne i angażujące doświadczenie z jedną, prostą zasadą - nie łamcie prawa jeśli nie jesteście gotowi na konsekwencje.

Przypomnijmy, że Cyberpunk 2077: Widmo wolności zadebiutuje już 26 września. Dodatek dostępny będzie wyłącznie na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox Series X/S i PlayStation 5.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!