Nowy city-builder pozwoli stworzyć swoje własne Night City. Dystopika z wersją demonstracyjną

Patrycja Pietrowska
2024/05/16 10:45
1
0

Gracze mogą oddać się kreatywności w cyberpunkowym klimacie.

Jakiś czas temu informowaliśmy między innymi o ciekawym city-builderze Tlatoani inspirowanym kultowymi grami Impressions, czy Fabledom w stylu The Settlers, które opuszcza wczesny dostęp. Na horyzoncie pokazała się jednak kolejna interesująca produkcja, która tym razem może trafić w gusta nie tylko miłośników gier o budowaniu miast, ale także cyberpunkowego klimatu. Dystopika pozwoli bowiem stworzyć swoje własne Night City, a zainteresowani mogą wypróbować już wersję demonstracyjną.

Nowy city-builder pozwoli stworzyć swoje własne Night City. Dystopika z wersją demonstracyjną

Dystopika – city-builder w cyberpunkowym klimacie. Wersja demo już dostępna

Miłośnicy city-builderów mają ostatnio w czym wybierać. Tym razem uwagę entuzjastów gatunku może zwrócić uwagę ciekawy tytuł, który oferuje cyberpunkowy klimat. Niezależna Dystopika, która jest dziełem solowego dewelopera, pozwoli bowiem stworzyć miasto niczym z produkcji CD Projekt RED.

GramTV przedstawia:

Gracze będą mogli budować cyberpunkowe miasto w bardzo swobodny sposób – twórca nie narzuca żadnych celów, a zainteresowani będą mieli okazję oddać się kreatywnej twórczości i relaksowi. Jak głosi opis gry Dystopika, nie uświadczymy elementów zarządzania, a jedynie mrocznej (choć przytulnej) atmosfery. Każdy, kto ma ochotę sprawdzić, co produkcja ma do zaoferowania, może wypróbować tytuł w ramach wersji demonstracyjnej dostępnej na platformie Steam.

Dystopika nie ma jeszcze ustalonej daty premiery. Na ten moment wiemy jednak, że wydanie gry planowane jest na 2. kwartał 2024 roku. Zainteresowani mogą dodać tytuł do listy życzeń.

Komentarze
1
wolff01
Gramowicz
16/05/2024 11:19

Niby pomysł fajny, tylko problem z tą polega na tym że to taki typ gry na jeden weekend. Pobawisz się trochę, ale jako że gra nawet sama się reklamuje że to po prostu sandbox bez większych mechanik, to raczej nie wróże jej że przyciągnie graczy na dłużej. A szkoda bo taki RTS "Cyberpunk" a la Frostpunk (trudne wybory, "moralność" decydentów, ograniczone surowce itd) to w sumie coś w czym jest imo duży potencjał.