ChatGPT został szefem firmy. Sztuczna inteligencja zarządza sklepem

Wincenty Wawrzyniak
2023/03/29 18:45

Joao Ferrao dos Santos założył firmę, aby następnie oddać ją w ręce sztucznej inteligencji opartej na modelu GPT-4.

Sztuczna inteligencja ChatGPT bazująca na modelu językowym GPT-4 oficjalnie została szefem firmy. Jak podaje serwis Money.pl, Joao Ferrao dos Santos postanowił założyć sklep o nazwie AIsthetic Apparel i oddać zarządzanie nim w ręce AI. Rezultat? 3 tysiące dolarów przez pierwsze 48 godzin.

ChatGPT został szefem firmy. Sztuczna inteligencja zarządza sklepem

Sztuczna inteligencja szefem firmy

Założyciel przyjął rolę asystenta i założyć, iż będzie pracować tylko godzinę dziennie. Już od samego początku ChatGPT miało bardzo dużo swobody – wybrało nazwę, rodzaj działalności oraz sposób jej prowadzenia.

Ostatecznie zdecydowało się na e-commerce bazujące na Shopify i sklep sprzedający koszulki z nadrukiem. Design koszulek również został powierzony AI – Midjourney. Szybko okazało się, że AIsthetic Apparel zyskało sporą popularność i dość szybko zdobyło pierwszych inwestorów, którzy byli niezbędni, ponieważ cały budżet startowy został wykorzystany.

GramTV przedstawia:

ChatGPT jest otwarty na franczyzobiorców. Jeśli chodzi o sam sklep, koszt koszulki zaczyna się od 35 dolarów, czyli 168 złotych z VAT-em. Wysyłka jest darmowa, a sztuczna inteligencja zaznacza, iż jest to dobra cena, gdy weźmiemy pod uwagę wykorzystanie ekologicznych materiałów czy rosnącą świadomość marki. Joao zakłada, iż przy zachowaniu obecnej wydajności, biznes może osiągnąć pod koniec roku nawet 400 tys. dolarów zysku netto.

Oczywiście, łatwo się domyślić, że popularność tej firmy wzrosła tak szybko właśnie ze względu na to, iż jest to pewnego rodzaju eksperyment wykorzystujący niemalże całkowicie sztuczną inteligencję. Co nie zmienia faktu, że takie coś się nie zdarza i jest to dość ciekawe przedsięwzięcie.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!