CD Projekt zawarł ugodę z inwestorami. Firma musi zapłacić 1,85 mln dolarów

Radosław Krajewski
2021/12/16 10:53
7
0

Koniec jednego z problemów CD Projekt. Firma poinformowała o wycofaniu pozwu przez inwestorów z USA.

CD Projekt zawarł ugodę z inwestorami. Firma musi zapłacić 1,85 mln dolarówPrzed tygodniem CD Projekt opublikował raport, który wpłynął do Komisji Nadzoru Finansowego, informujący o rozpoczęciu negocjacji z inwestorami z USA, którzy jeszcze w ubiegłym roku pozwali firmę w związku z premierą Cyberpunka 2077. Sprawa otrzymała swój szczęśliwy finał i CD Projekt właśnie przedstawił szczegóły zawarcia wiążącego porozumienia zawierającego warunku ugody ze skarżącymi spółkę. Na mocy porozumienia, pozywający wycofują wszystkie roszczenia wobec spółki oraz członków jej zarządu. Firma wraz z ubezpieczycielem, Colonnade Insurance, musy wypłacić łącznie 1,85 miliona dolarów.

Zawarcie porozumienia nie oznacza przyznania się do jakiejkolwiek winy spółki czy pozostałych osób pozwanych, co zostało również potwierdzone w treści porozumienia – oświadczył CD Projekt.

GramTV przedstawia:

CD Projekt w swoim najnowszym raporcie poinformował, że zdecydowali się na zawarcie ugody, ze względu na czas i koszty dalszego prowadzenia postępowania w Stanach Zjednoczonych, które mogłyby pojawić się niezależnie od postanowień sądu, a także akceptację warunków ugody przez ubezpieczyciela spółki, rekomendację amerykańskiej kancelarii, która reprezentuje spółkę, a także pozostałych pozwanych. CD Projekt na mocy zawartego porozumienia wraz z osobami pozywającymi podpiszą formalny dokument ugody, który 13 stycznia zostanie przedstawiony do sądu wraz z wnioskiem o zatwierdzenie ugody.

Komentarze
7
Gregario
Gramowicz
17/12/2021 06:34
Kafar napisał:

Kto niewinny idzie na ugody ?:D

Ten kto nie lubi ryzyka i chce poczuć się bezpiecznie. Ta ugoda przypomina zakup ubezpieczenia na mało prawdopodobny wypadek niekorzystnego orzeczenia sądu.

wolff01
Gramowicz
16/12/2021 14:20

Oczywiście że tak. Ugoda to standardowe rozwiązanie sprawy w przypadku wielu korporacji, żeby uniknąć większego (niz jest) szumu medialnego i strat finansowych. W USA wszyscy tak robią.

A motłoch niech se nawet myśli że "przyznali się do winy", lata im to...

Sanders-sama
Gramowicz
16/12/2021 13:21

I tak łatwiej było im sypnąć milionem w inwestorów, niż naprawić Cyberbubla ;D




Trwa Wczytywanie