CD Projekt RED również wycofuje swoje gry ze sprzedaży w Rosji i Białorusi

Wincenty Wawrzyniak
2022/03/03 16:00
2
1

Przedstawiciele polskiego studia opublikowali na swoim Twitterze oświadczenie, w którym poinformowali o wycofaniu swoich gier ze sprzedaży na terenie Rosji oraz Białorusi.

Podobnie, jak studio Bloober Team, tak teraz również CD Projekt RED poinformował o wycofaniu swoich gier ze sprzedaży w Rosji oraz Białorusi. Przedstawiciele polskiego studia opublikowali na Twitterze oficjalne oświadczenie, w którym wyrazili swoją solidarność z narodem ukraińskim.

Wczytywanie ramki mediów.

Czytamy też, że rozpoczęto współpracę z partnerami w celu wstrzymania sprzedaży cyfrowej oraz zaprzestania fizycznych dostaw produktów Grupy CD Projekt, jak również wszystkich gier dystrybuowanych na platformie GOG na terytoriach Rosji i Białorusi. Na końcu zaznaczono, iż dzięki tej akcji uda się jeszcze zmobilizować globalną społeczność do mówienia o tym, co dzieje się w sercu Europy.

GramTV przedstawia:

Komentarze
2
alex1112
Gramowicz
03/03/2022 22:31

Wchodzi powoli w paranoje i puste gesty. Obawiam się że za chwile wahadło odbije w drugą stronę.

1. Jak niby po odcięciu od SWIFT mieli by Rosjanie płacić?

2. No i co to niby ma dać? To już lepiej było oświadczyć że cała sprzedaż z Rosji i Białorusi idzie na potrzeby np. Uchodźców z Ukrainy ( co i tak było by bez sensu patrz punkt 1)

3. Rosja to rynek któremu CRPR zawdzięcza istnieje. Pierwszy Wiedźmin sprzedał się tam bardzo mocno i dzięki temu udało się wyjść na tyle pod kreską, że był sens robić Wiedźmina 2.

dariuszp
Gramowicz
03/03/2022 17:15

Po odcięciu Rosji or SWIFT, zablokowaniu kart Visa i MasterCard etc Rosjanie musieli by wysłać ruble pocztą. A zanim by dotarły, straciły by połowę wartości.

Sprzedaż czegokolwiek Rosji w tej chwili jest praktycznie niemożliwa a w Rosyjskiej walucie wręcz głupia więc nie dziwie się że firmy wycofują się ze sprzedaży czegokolwiek tam.