Bloober Team wycofuje ze sprzedaży swoje gry na terenie Rosji i Białorusi

Mikołaj Ciesielski
2022/03/03 13:28
1
1

„Nasze serca są z Ukraińcami” – informuje polski deweloper.

Bloober Team wycofuje ze sprzedaży swoje gry na terenie Rosji i Białorusi

Polska branża growa aktywnie wspiera Ukrainę, która w zeszłym tygodniu została zaatakowana przez Rosję. Informowaliśmy Was już o darowiźnie CD Projektu czy też akcji charytatywnej 11 bit studios. Wsparcie i solidarność z ukraińskimi obywatelami postanowili wyrazić również deweloperzy z Bloober Team, którzy poinformowali o wycofaniu ze sprzedaży swoich gier na terenie Rosji oraz Białorusi. Produkcje krakowskiego studia mają wkrótce zniknąć z dystrybucji we wspomnianych krajach na wszystkich dostępnych platformach.

Ponieważ nieprowokowana rosyjska inwazja na Ukrainę trwa, zabijając zarówno obrońców, jak i cywilów, my w Bloober Team postanowiliśmy wycofać ze sprzedaży nasze tytuły w Rosji i na Białorusi na wszystkich platformach. Wspólnie z naszymi partnerami pracujemy, aby usunąć gry ze sklepów w tych krajach – w pierwszej kolejności zakaz wchodzi w życie na platformie Steam” – informuje Bloober Team.

Nasze serca są z Ukraińcami i jest to jeden z kilku kroków, które obecnie podejmujemy, aby ich wesprzeć. Rozumiemy, że nasza decyzja może wpłynąć na wielu rosyjskich i białoruskich graczy, którzy nie są zaangażowani w tę inwazję, ale mocno wierzymy, że każdy krok, który może pomóc w powstrzymaniu wojny, jest wart jego podjęcia” – dodaje polski deweloper.

My także zachęcamy do wsparcia i zapoznania się ze wspólną akcją polskich serwisów growych i youtuberów „Polscy gracze dla Ukrainy!. Na naszej stronie znajdziecie również listę oficjalnych zbiórek i akcji charytatywnych, dzięki którym możecie wesprzeć ofiary wojny na Ukrainie. Więcej szczegółów pod tym adresem.

Wczytywanie ramki mediów.

GramTV przedstawia:

Komentarze
1
Gregario
Gramowicz
05/03/2022 05:32

Słuszna decyzja.