Capcom ucina wsparcie dla swojej gry. Miał być wielki hit, a tytuł przetrwał ledwie rok

Radosław Krajewski
2024/07/06 11:00
0
0

Kolejna gra-usługa powoli kończy swój żywot. Capcom ogłosił, że nie będzie więcej wspierać swojego wydanego przed rokiem tytułu.

Rynek gier-usług wydaje się już nasycony, ale sukcesy takich gier, jak niedawno wydanego The First Descendant pokazują, że wciąż jest spore zapotrzebowanie na takie tytuły. Jednak każdy sukces takiej gry, oznacza odpływ graczy z innych tytułów, szczególnie tych wydanych kilka miesięcy wcześniej. Ciężko jest utrzymać przy sobie fanów, gdy kolejne produkcje pojawiają się na rynku, o czym właśnie boleśnie przekonał się Capcom i jego wydane zaledwie przed rokiem Exoprimal. Chociaż nikt jeszcze nie mówi o wyłączaniu serwerów, to gra nie będzie dłużej wspierana przez deweloperów i nie doczeka się nowej zawartości.

Exoprimal

Exoprimal nie doczeka się nowych sezonów. Capcom zakończył wsparcie gry rok po premierze

Kooperacyjna gra akcji, w której gracze rywalizują z konkurencyjną grupą, a w wykonywaniu zadań przeszkadzają im ogromne dinozaury, doczeka się 11 lipca nowej aktualizacji, która przywróci pierwszy sezon rozgrywek. Jak ogłosił Capcom w swoim oświadczeniu: „cała planowana zawartość sezonowa Exoprimal została ukończona”. Oznacza to, że fani gry nie będą mogli liczyć na żadne nowości w kolejnych sezonach, ani też ewentualnych aktualizacjach, które będą eliminować błędy i poprawiać wydajność.

Wraz z wydaniem aktualizacji nr 4, cała planowana zawartość sezonowa Exoprimal została ukończona.

Od 11 lipca powraca Sezon 1, a kolejne powracające sezony i zawartość rozpoczynają się pierwszego dnia każdego nowego miesiąca.

Wczytywanie ramki mediów.

GramTV przedstawia:

Capcom zapewnia graczy, że „wszystkie usługi online będą nadal dostępne” i tryby gry pozostaną grywalne. Po zakończeniu obecnie trwającego czwartego sezonu Exoprimal zacznie co miesiąc przechodzić przez stare sezony, począwszy od sezonu pierwszego. Podobnie sprawa wygląda z misjami końcowymi i wydarzeniami związanymi z kooperacją, które miały ograniczone czas trwania, będą powracać w cotygodniowej rotacji.

Gracze będą mogli również wykupić przepustki sezonowe premium, aby zdobywać lepsze przedmioty kosmetyczne w grze. Karnety zostaną udostępnione w sklepie wewnątrz gry, ale będzie można z nich skorzystać wyłącznie w miesiącu, w którym dany sezon odpowiadający przepustce sezonowej jest aktywny.

Na koniec przypomnijmy, że Exoprimal dostępne jest na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X/S. Gra zadebiutowała na rynku 14 lipca 2023 roku. Produkcja Capcomu w dniu swojej premiery trafiła również do biblioteki Xbox Game Pass.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!