Nadchodzi nowe Call of Duty, tyle że wyląduje na... Waszych stołach. Oto Call of Duty: The Board Game

Wincenty Wawrzyniak
2023/04/25 08:00
0
0

Tego się chyba nie spodziewaliście – Call of Duty otrzyma własną grę planszową.

Zapowiedziano nowe Call of Duty. Tyle że raczej nie jest to coś, czego się spodziewaliście. Jak podaje serwis Variety, tym razem Call of Duty zmierza nie na pecety czy też konsole, a nawet nie na urządzenia mobilne, ale na stoły graczy w postaci strategicznej gry planszowej Call of Duty: The Board Game.

Nadchodzi nowe Call of Duty, tyle że wyląduje na... Waszych stołach. Oto Call of Duty: The Board Game

Call of Duty: The Board Game – oficjalna zapowiedź

Dowiedzieliśmy się, że grę opracowuje firma Arcane Wonders. Zapowiedzi towarzyszył pierwszy zwiastun, który możecie znaleźć poniżej. Materiał nie zdradza jednak zbyt wielu szczegółów.

Oprócz tego wiadomo jedynie, iż późnym latem otrzymamy zapowiedź kampanii na Kickstarterze, w planach jest stworzenie figurek ikonicznych postaci oraz uzbrojenia. Sama gra ma z kolei zapewnić intensywną walkę, która będzie wymagała od nas taktycznego planowania każdego ruchu.

W komunikacie prasowym oraz ciekawym artykule serwisu Polygon możemy z kolei przeczytać, że głównym celem projektu jest odtworzenie doświadczenia gry wideo przy użyciu nowych mechanik walki, ruchu i pola widzenia. Podczas gdy gra będzie zawierać duże, 35-milimetrowe figurki, nie jest to gra wojenna, a akcja nie będzie spowolniona takimi rzeczami jak plansze czy linijki.

Akcja Call of Duty: The Board Game będzie osadzona w erze rebootu Call of Duty: Modern Warfare z 2019 roku; będzie zawierać te same bronie i kultowe mapy, które pokochali fani serii.

GramTV przedstawia:

Gdy już planszówka pojawi się w sprzedaży detalicznej, podstawowa gra przeznaczona dla dwóch osób powinna być dostępna w cenie 50 dolarów, aczkolwiek wiele zestawów można ostatecznie połączyć, aby rozgrywać mecze dla czterech graczy.

Call of Duty: The Board Game to seria produktów w ramach tego samego system gry, zaczynając od początkowych zestawów podstawowych. Dodatkowe produkty dodadzą nowe funkcje do gry, takie jaki nowi operatorzy, bronie, mapy, a z czasem nawet nowe tryby gry. Oprócz konkurencyjnych i turniejowych stylów rozgrywki w przyszłości zamierzamy stworzyć również kooperacyjne kampanie […], które pozwolą 1-4 graczom na dokonywanie postępów w wymagającej i wciągającej historii Call of Duty.

(…) Oczywiście będziemy ujawniać więcej, gdy zbliżymy się do premiery, ale naprawdę czujemy, że ta gra oddaje immersję pierwszoosobowej strzelanki. [Gracze] jednocześnie planują [swoje] ruchy w tajemnicy, a następnie rozstrzygają je w tym samym czasie na mapie. Pole widzenia jest łatwe do określenia dzięki kolorowym liniom na mapie, a kiedy już widzisz swojego przeciwnika, dochodzi do walki. Wszystko polega na przechytrzaniu i manewrowaniu przeciwnikiem, aby znaleźć się w najlepszej możliwej pozycji do wygrania w walce. (Bryan Pope, jeden z projektantów gry)

Początkowa kampania crowdfundingowa będzie dotyczyć specjalnej edycji kolekcjonerskiej, która według zespołu będzie zawierała więcej niż finalny produkt detaliczny. Dodatkowa zawartość zostanie udostępniona podczas kampanii, a także zostanie rozbita w późniejszych wydaniach detalicznych jako osobne produkty. (prezes Arcane, Robert Geistlinger)

Premiera Call of Duty: The Board Game ma nastąpić w przyszłym roku.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!