Bungie coraz bliżej utraty niezależności? Niepokojąca wypowiedź prezesa Sony

Wincenty Wawrzyniak
2024/02/20 22:55
0
0

Hiroki Totoki stwierdził, że w studiu jest „miejsce na ulepszenia z biznesowego punktu widzenia”.

W grudniu ubiegłego roku informowaliśmy Was o nieciekawej sytuacji studia Bungie, które obawiało się „całkowitego przejęcia przez Sony”. Wszystko wskazuje na to, że te obawy raczej nie zniknęły. Jak podaje Video Games Chronicle, podczas sesji pytań i odpowiedzi po ostatnim briefingu na temat wyników finansowych japońskiej korporacji jej prezes, Hiroki Totoki, został poproszony o zaktualizowanie informacji na temat twórców Destiny 2 oraz tego, czy firma planuje jakieś konkretne inicjatywy dla studia w przyszłym roku finansowym. Jego wypowiedź jest nieco niepokojąca.

Bungie coraz bliżej utraty niezależności? Niepokojąca wypowiedź prezesa Sony

Bungie wciąż w nieciekawej sytuacji. Niepokojąca wypowiedź prezesa Sony

Totoki zaznaczył, że choć zdecydowanie jest pod wrażeniem umiejętności deweloperów, tak jego zdaniem studio mogłoby poprawić swoją sytuację biznesową:

Odwiedziłem studio Bungie i spotkałem się z kierownictwem, zobaczyłem też, że jego pracownicy są bardzo zmotywowani oraz cechują się dużą kreatywnością, jak i równie sporą wiedzą w zakresie gier-usług. Czułem jednak również, że z perspektywy biznesowej jest miejsce na poprawę w odniesieniu do takich obszarów jak wykorzystanie wydatków biznesowych i przejęcie odpowiedzialności za harmonogramy rozwoju. Mam nadzieję, że uda mi się kontynuować dialog i wypracować dobre rozwiązania.

GramTV przedstawia:

Według raportu portalu IGN z początku grudnia kierownictwo Bungie jest mocno uzależnione od wszelkiego rodzaju osiągnięć finansowych – co oznacza, że jeżeli studiu nie uda się osiągnąć określonych przez Sony celów biznesowych, korporacja może zdecydować się rozwiązanie istniejącego aktualnie rządu i ewentualnie przejąć pełną kontrolę nad zespołem.

W październiku zeszłego roku pracownicy studia Bungie mieli zostać ostrzeżeni, iż przychody są o około 45% niższe niż prognozy na obecny rok, co przypisuje się bardzo słabej retencji graczy w Destiny 2. Aktualnie deweloperzy pracują nad dodatkiem The Final Shape, który został opóźniony i ma zadebiutować 4 czerwca.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!