Blizzard zdradził przyszłość Diablo 4. Dwa pełnoprawne dodatki już powstają

Radosław Krajewski
2023/06/05 15:10
3
0

Studio opracowuje już dodatki do czwartej części Diablo.

Oficjalna premiera Diablo IV odbędzie się już jutro, ale pierwsi gracze, którzy zdecydowali się na zakup jednej z dwóch droższych wersji, mogli rozpocząć zabawę już w miniony piątek. Niektórzy mieli jednak problemy z dołączeniem do rozgrywki, który szczególnie dotyczył posiadaczy konsol PlayStation. Ostatni weekend był dla niektórych osób bardzo intensywny i pierwszemu graczowi udało się zdobyć setny poziom postaci w Diablo IV w niecałe 55 godzin. Blizzard ma ambitne plany wobec swojej produkcji i już teraz deweloperzy ujawnili pierwsze szczegóły nadchodzącego wsparcia dla gry, w tym dwóch pełnoprawnych dodatków.

Blizzard zdradził przyszłość Diablo 4. Dwa pełnoprawne dodatki już powstają

Blizzard już pracuje nad dwoma dodatkami do Diablo IV

W wywiadzie dla Kinda Funny Games, dyrektor generalny Diablo IV, Rod Fergusson, przyznał, że studio pracuje nie tylko nad kolejnymi aktualizacjami oraz sezonami, ale również dwoma pełnoprawnymi dodatkami. Fergusson wyznał, że zespół jest na tyle duży, że mogą jednocześnie rozwijać grę, dostarczając graczom nowych rzeczy w najbliższych tygodniach oraz miesiącach, a także opracowywać już dodatki, które trafią do gry dopiero za kilka lat.

Musimy budować równolegle. W tej chwili, gdy tu siedzę, uruchamiamy główną grę, kończymy pierwszy sezon, pracujemy nad drugim sezonem, pracujemy nad pierwszym rozszerzeniem i rozpoczynamy przygotowywanie drugiego rozszerzenia – wszystko to dzieje się właśnie teraz.

Gracze mogą być więc spokojni o rozwój Diablo IV, który zaplanowany jest już na kilka lat do przodu. Świetną wiadomością jest to, że Blizzard nie chce czekać i już teraz rozwija oba dodatki, które pozwolą poznać kolejny rozdział historii.

GramTV przedstawia:

Jaką klasą postaci grasz w Diablo IV?

Komentarze
3
sc
Gramowicz
05/06/2023 15:28

Uwielbiam tę grę. Szkoda, że pracuję na cały etat. :-/

SebekPL2
Gramowicz
05/06/2023 15:26

Ja wróżę przyszłość D4 bogatą w mikrotransakcje, drogie skiny i zawartość p2w a potem powolną śmierć pod kroplówką by wydoić ile się da.

ZubenPL
Gramowicz
05/06/2023 15:24

W diablo 3 też pracowali na konceptem dwóch dodatków i wyszło tak że drugi został anulowany po usunięciu RMAHa na początku 2014 roku xD