BioWare żegna się z dwójką weteranów. Jeden z nich pracował nad Baldur’s Gate

Mikołaj Ciesielski
2023/08/28 12:15
1
0

W wyniku ostatnich zwolnień studio rozstało się z dwójką doświadczonych deweloperów.

W zeszłym tygodniu BioWare poinformowało o zwolnieniach, w których wyniku pracę straciło około 50 osób. Dzięki wprowadzonym zmianom twórcy serii Dragon Age i Mass Effect mają stać się „bardziej sprawnym i skoncentrowanym” studiem. Okazuje się, że redukcja etatów nie ominęła również weteranów. BioWare pożegnało się bowiem z dwójką doświadczonych deweloperów.

BioWare żegna się z dwójką weteranów. Jeden z nich pracował nad Baldur’s Gate

Lukas Kristjanson i Mary Kirby opuszczają BioWare. Studio rozstaje się z doświadczonymi pracownikami

Jak zauważył David Gaider – który opuścił BioWare już w 2016 roku – w wyniku ostatnich zwolnień ze wspomnianego studia odszedł Lukas Kristjanson, czyli scenarzysta m.in. dwóch pierwszych odsłon serii Baldur’s Gate. W przeszłości deweloper pracował również nad Star Wars: The Old Republic oraz nad grami z serii Dragon Age i Mass Effect. Gaider wspomina, że Kristjanson był nazywany przez kolegów z pracy „Staruszkiem” oraz „Scenarzystą Alfa” i jest zszokowany, że opuścił on szeregi twórców Dragon Age i Mass Effect.

W wyniku ostatnich zwolnień z BioWare odeszła także Mary Kirby, która rozpoczęła prace we wspomnianym studiu w 2006 roku. W tym czasie scenarzystka pracowała nad takimi tytułami jak Dragon Age: Początek, Dragon Age II, Dragon Age: Inkwizycja oraz Star Wars: The Old Republic. Kirby poinformowała o swoim zwolnieniu za pośrednictwem portalu społecznościowego X (wcześniej Twitter).

GramTV przedstawia:

Na koniec warto dodać, że – zgodnie z informacjami przekazanymi przez BioWare – ostatnie zwolnienia nie wpłyną na dalszy rozwój Dragon Age: Dreadwolf. Kilka dni temu jeden z branżowych insiderów ujawnił, że nowa odsłona serii Dragon Age ma zadebiutować na rynku „najwcześniej” latem 2024 roku. Gra rzekomo zalicza jednak kolejne wewnętrzne opóźnienia i niewykluczone, że ostatecznie trafi do sprzedaży nieco później.

Wczytywanie ramki mediów.
Wczytywanie ramki mediów.

Komentarze
1
Surfer94
Gramowicz
29/08/2023 11:25

Bioware dawno zatonęło, przykro się robi gdy człowiek myśli nad dzieła i sztuki, które dostarczyli, a później porównuje je do chłamu typu andromeda, a them czy da inkwizycja.