Oddaj swój głos w plebiscycie GRAM AWARDS 2022

Battlefield 2042 z nowościami w 2023 roku. DICE będzie dalej rozwijać produkcję

Mikołaj Ciesielski
2022/12/02 12:00

Trwa również darmowy weekend z grą na PC i konsolach.

Battlefield 2042 z nowościami w 2023 roku. DICE będzie dalej rozwijać produkcję

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w zeszłym tygodniu ruszył 3. sezon rozgrywek w Battlefield 2042. Okazuje się jednak, że DICE nie powiedziało jeszcze ostatniego słowa i zamierza dalej wspierać swoją produkcją. Deweloperzy poinformowali bowiem, że w przyszłym roku najnowsza odsłona serii Battlefield doczeka się jeszcze więcej nowości, a w planach znajdują się już dwa kolejne sezony rankingowe.

Battlefield 2042 doczeka się w przyszłym roku nowej zawartości

Jeszcze przed startem 4. sezonu deweloperzy zamierzają wprowadzić do Battlefield 2042 istotne zmiany. Zaplanowana na początek 2023 roku aktualizacja 3.2 przywróci do wspomnianej produkcji znane z poprzednich odsłon serii klasy, a znajdujący się w grze specjaliści „zostaną przydzieleni do zdefiniowanych ról z zestawem gadżetów i sprzętu”, które będzie odpowiadać ich zadaniom na polu bitwy. Wraz z patchem 3.2 w grze pojawi się również nowa i ulepszona mapa „Rozłam”.

4. sezon rozgrywek będzie zarazem końcem pierwszego roku wsparcia i rozpocznie się również na początku roku 2023. Zgodnie z zapowiedziami deweloperów Battlefield 2042 zostanie wówczas wzbogacony o nowego specjalistę, przepustkę bojową, sprzęt i „wiele więcej”. Nie zabraknie też nowej mapy, która będzie „mniejsza, krótsza i liniowa”.

Specjalista z sezonu 4, chociaż dziś o nim nie opowiemy, trafi do klasy zwiadowcy. Będzie to zarazem ostatni specjalista, którego planujemy wprowadzić do Battlefield 2042. Wraz z powrotem klas i po udostępnieniu 14 specjalistów możemy stwierdzić, że jesteśmy zadowoleni z ich różnorodności i tego, co oferują graczom – informuje DICE.

Battlefield 2042 doczeka się w przyszłym roku nowej zawartości, Battlefield 2042 z nowościami w 2023 roku. DICE będzie dalej rozwijać produkcję

DICE poinformowało, że Battlefield 2042 doczeka się również 5. sezonu rankingowego, który również wprowadzi nową mapę, przepustkę bojową sprzęt i inne elementy, z wyjątkiem specjalisty. Deweloperzy nie zdradzili zbyt wielu szczegółów, ale ujawnili, że arena – która pojawi się w 5. sezonie – będzie „zapomnianym polem bitwy z ery Battlefield 4. To zarośnięty obszar, pełen roślin i zniszczeń po wojnie w 2042 roku”. Trzeba przyznać, że brzmi to całkiem interesująco.

Warto także wspomnieć, że wczoraj – 1 grudnia – ruszył darmowy weekend z grą Battlefield 2042 na PC oraz konsolach PlayStation i Xbox. Użytkownicy wspomnianych platform mogę testować produkcję DICE bez dodatkowych kosztów do poniedziałku – 5 grudnia. Postępy poczynione w trakcie okresu próbnego będzie można przeniesień do pełnej wersji, o ile tylko zdecydujecie się na jej zakup.

GramTV przedstawia:

Na koniec przypomnijmy, że ostatnia odsłona serii Battlefield, czyli Battlefield 2042, dostępna jest na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X/S. Jeśli jesteście ciekawi naszej opinii na temat produkcji studia DICE, to serdecznie zapraszamy Was do lektury: Recenzja Battlefield 2042. Jedno słowo: Rozczarowanie.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!