Baldur's Gate III i problemy z polską wersją językową. Gracze narzekają na puste książki

Wincenty Wawrzyniak
2023/08/14 12:30
0
1

Okazuje się, że niektórzy gracze mają spore problemy z polską wersją językową w ostatnim akcie gry.

Choć grę Baldur’s Gate III możemy definitywnie zaliczyć do udanych produkcji bieżącego roku, tak wciąż nie oznacza to, że tytuł jest pozbawiony wad. Wręcz przeciwnie – od jakiegoś czasu na forum Reddit oraz Steam użytkownicy korzystający z polskiej wersji językowej donoszą o dość poważnym (przynajmniej dla niektórych) problemie. Co więcej, trapi on rodzimą lokalizację jeszcze od czasu wersji beta.

Baldur's Gate III i problemy z polską wersją językową. Gracze narzekają na puste książki

Baldur’s Gate III – problemy z polską wersją językową

Okazuje się bowiem, że w przypadku polskiej wersji językowej wiele książek oraz notatek, które możemy znaleźć w świecie gry niemalże na każdym kroku, ma puste kartki. Jeśli wierzyć komentarzom fanów, problem dotyczy głównie trzeciego, a więc ostatniego aktu, a po zmianie języka na angielski wcześniej niewidoczna treść pojawia się na pustych kartkach.
Baldur’s Gate III – problemy z polską wersją językową, Baldur's Gate III i problemy z polską wersją językową. Gracze narzekają na puste książki

Też mam ten problem z książkami i notatkami. W akcie 3 z conajmniej 20 takich zauważyłem a dopiero co zacząłem zwiedzać miasto. (Drodrirsx)

Mam ten sam problem. Pojawił się pod koniec aktu II, a w akcie III praktycznie wszystkie książki i listy tak wyglądają. Zmiana języka na angielski pomaga, ale nadal jest to irytujące, bo trzeba za każdym razem restartować. (maselllo)

GramTV przedstawia:

Pozostaje mieć nadzieję, że deweloperzy postarają się rozwiązać ten problem.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!