Avatar: Istota wody wyrównał rekord sprzed 13 lat

Radosław Krajewski
2023/01/30 11:45
0
0

Ten film nie chce się zatrzymać.

Od premiery Avatara: Istoty wody minęło już prawie półtora miesiąca, ale najnowsze dzieło Jamesa Camerona wciąż święci triumfy w kinach na całym świecie. W miniony weekend film zarobił kolejne 15,7 mln dolarów na amerykańskim rynku, co oznacza spadek wpływów o zaledwie 22%. Dzięki temu Avatarowi 2 udało się utrzymać pierwsze miejsce na krajowym rynku siódmy weekend z rzędu. Tym samym film wyrównał rekord Avatara, który został ustanowiony 13 lat temu.

Avatar: Istota wody wyrównał rekord sprzed 13 lat

Avatar: Istota wody już wkrótce przebije Titanica

W Ameryce Avatar: Istota wody zarobił już 620,58 mln USD, pokonując Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi z 620,2 mln USD. Czyni to z drugiej części Avatara jedenasty najbardziej dochodowy film w historii domowego rynku, ale już wkrótce produkcja wskoczy na dziesiąte miejsce, przebijając pierwszą część Avengersów (623,4 mln USD).

GramTV przedstawia:

Przed tygodniem informowaliśmy, że Avatar: Istota wody globalnie zarobił już ponad 2 miliardy dolarów. Film pokonał Avengers: Wojna bez granic i Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy, stając się czwartym najbardziej dochodowym filmem wszech czasów. W zaledwie tydzień produkcja dołożyła ponad sto milionów z całego świata. W miniony weekend z pozostałych rynków pochodziło aż 42,4 mln dolarów. Globalnie produkcja ma na koncie 2,117 mld USD i traci do Titanica, trzeciego na liście najbardziej kasowych filmów w historii, już tylko 77 mln dolarów.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!