Avatar 2 lepszy od Avengersów i Gwiezdnych wojen. Cameron znów to zrobił!

Radosław Krajewski
2023/01/27 11:10
0
0

Druga część Avatara nie bierze jeńców.

W ubiegły weekend Avatar: Istota wody dobił do 2 miliardów dolarów globalnych wpływów jako szósty film w historii. Tym samym James Cameron stał się pierwszym reżyserem, który ma na koncie aż trzy produkcje, które mogą pochwalić się tym osiągnięciem. Ale dla drugiej części Avatara to wciąż za mało i widzowie nadal chętnie oglądaj film na dużym ekranie. Popularność superprodukcji jest tak duża, że film bez trudu pokonał wyniki Avengers: Wojna bez granic i Gwiezdnych wojen: Przebudzenia mocy.

Avatar 2 lepszy od Avengersów i Gwiezdnych wojen. Cameron znów to zrobił!

Avatar: Istota wody pokonał Avengers: Wojna bez granic

Już wczoraj Avatar: Istota wody miał na koncie 2,054 miliarda dolarów wpływów z kin na całym świecie. Tym samym wyprzedził trzecią odsłonę przygód superbohaterskiej drużyny, która zarobiła z biletów 2,052 mld USD. Uczyniło to z drugiej części Avatara piąty najbardziej dochodowy film wszech czasów.

GramTV przedstawia:

Ale to jeszcze nie koniec. Prawdopodobnie dzisiaj produkcja Jamesa Camerona osiągnie kolejny kamień milowy, przebijając wyniki siódmej odsłony Gwiezdnych wojen. Film zarobił w kinach 2,071 mld dolarów, więc Avatar: Istota wody traci na tę chwilę zaledwie 17 mln USD, które powinien zarobić globalnie z piątkowych pokazów. Tym samym już wkrótce Avatar 2 stanie się czwartym najbardziej kasowym filmem w historii.

Przed drugą częścią Avatara pozostanie już tylko Titanic (2,19 mld USD), Avengers: Koniec gry (2,79 mld USD) oraz pierwszy Avatar (2,92 mld USD). Gdy pokonanie Titanica może być kwestią czasu, tak dwa pierwsze miejsca mogą być na tę chwilę spokojne, że ich wyniki nie zostaną przebite.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!