Avatar 5 nie będzie finałem serii? James Cameron gotowy stworzyć 6 i 7 część, a nawet serial

Radosław Krajewski
2022/12/01 13:10

Reżyser ma ambitne plany wobec swojej serii.

Fani pierwszej części Avatara musieli czekać aż trzynaście długich lat na kontynuację. Do premiery drugiego filmu z serii pozostały zaledwie dwa tygodnie, a prace nad kolejnymi filmami postępują i wydaje się, że ich premiery nie będą zagrożone, o ile poprzednie filmy na siebie zarobią. Avatar: Istota wody kosztował jednak na tyle dużo, że nawet James Cameron obawia się, czy film przyniesie jakiekolwiek zyski. Reżyser niedawno przyznał, że produkcja musi na siebie zarobić, jeżeli Disney ma dać zielone światło dla czwartej i piątej części, inaczej prace nad kolejnymi filmami zostaną zatrzymane. Cameron w rozmowie z The Hollywood Reporter przyznał, że nie zamierza rezygnować ze swojej serii po piątej części i ma już plany na szóstą, a nawet siódmą część przygód Na’vi.

Avatar 5 nie będzie finałem serii? James Cameron gotowy stworzyć 6 i 7 część, a nawet serial

Avatar 6 i 7 – James Cameron ma wstępne plany na filmy

Wszystko będzie zależeć od widzów, czy nadal będą chcieli spędzać swój czas na Pandorze. Przy niewielkim zainteresowaniu kolejnymi odsłonami serii, dwa kolejne filmy po premierze piątego Avatara nigdy nie powstaną. Jeżeli jednak seria będzie zyskiwała kolejnych fanów z każdą kolejną częścią, nic nie będzie stało na przeszkodzie, aby kontynuować serię. Cameron zdaje sobie jednak sprawę, że w takiej sytuacji musiałby oddać markę pod skrzydła innych twórców.

Miałbym wtedy 89 lat. Oczywiście nie będę w stanie robić filmów Avatar w nieskończoność, które wymagają takiej ilości energii. Musiałbym kogoś przeszkolić, jak to zrobić, ponieważ nie obchodzi mnie, jak dobrym jesteś reżyserem, gdy nie wiesz, jak te filmy robić.

Cameron odniósł się także po raz kolejny do finansowego aspekty drugiej części Avatara. Uspokoił widzów, że trzecia część „prawdopodobnie” zostanie ukończona bez względu na wyniki filmu w box office. Cameron ma nadzieję, że każda kolejna część Avatara okaże się lepsza od poprzedniej.

Prawdopodobnie i tak dokończymy trzeci film, ponieważ wszystko jest już nakręcone. Musielibyśmy naprawdę odnieść spektakularną porażkę, żeby seria nie była warta kolejnej inwestycji. Musiałaby powstać ogromna, dymiąca dziura w ziemi. Teraz, miejmy nadzieję, że uda się opowiedzieć całą historię, ponieważ piąta część okaże się lepsza od czwartej, czwarta od trzeciej, a trzecia od drugiej.

Franczyza może zostać kontynuowana również poprzez seriale. James Cameron nie wyklucza, że Pandora została przeniesiona również na mały ekran. Reżyser jednak zaznacza, że obecnie stworzenie serialu byłoby bardzo trudne, ze względu na ogromne koszty produkcji kolejnych filmów. Technologia musiałaby rozwinąć się do tego stopnia, aby można było zachować jakość filmów kinowych przy mniejszym, telewizyjnym budżecie.

Problemem są wykreowane komputerowo postacie, które są bardzo kosztowne i pracochłonne. Nie sprawdziłoby się to w telewizji. Wrócimy do tej kwestii za jakieś 10 lat, sprawdzając jak rozwinęła się technologia. Może uda nam się dopasować do wymagań serialu telewizyjnego, ale w tej chwili mnie to nie interesuje.

GramTV przedstawia:

W obsadzie filmu znaleźli się: Sam Worthington, Zoe Saldana, Stephen Lang, Giovanni Ribisi, Sigourney Weaver, Kate Winslet, Michelle Yeoh, Cliff Curtis, Edie Falco, Joel David Moore, Dileep Rao, CCH Pounder, Matt Gerald, Brendan Cowell, Jemaine Clement, Oona Chaplin, David Thewlis i CJ Jones.

Avatar: Istota wody zadebiutuje w polskich kinach 16 grudnia bieżącego roku.

Komentarze
1
Ray
Gramowicz
02/12/2022 06:14

Uspokój się panie Cameron, demencja starcza już puka do drzwi.