Oddaj swój głos w plebiscycie GRAM AWARDS 2022

Avatar 2 z pierwszymi opiniami. Krytycy zachwyceni, ale podają jeden spory minus

Radosław Krajewski
2022/12/07 11:15

Do sieci trafiły pierwsze opinie po premierze drugiej części Avatara.

Wczoraj w Londynie odbyła się premiera Avatar: Istota wody, na którą zostali zaproszeni również dziennikarze. Niedługo po seansie zeszło embargo na pierwsze opinie, w których przeważają pozytywne oceny nowego filmu Jamesa Camerona.

Avatar 2 z pierwszymi opiniami. Krytycy zachwyceni, ale podają jeden spory minus

Avatar: Istota wody – pierwsze opinie

Jak łatwo było można przewidzieć, najwięcej ciepłych słów dotyczy wizualnego aspektu, który przez wielu jest wprost nazywany arcydziełem. Wielu krytyków rozpływa się nad tym, jak film wygląda, począwszy od światotwórstwo, przez animacje postaci, czy widowiskowe efekty specjalne. Całość potęguje efekt 3D, który został dopracowany niemal do perfekcji.

Chwalony jest James Cameron, który kolejny raz udowodnił, że najlepiej wychodzą mu kontynuacje. Tak było przy drugiej części Obcego i Terminatora, tak też jest w przypadku Avatara, który dla recenzentów jest lepszym filmem, od poprzedniego. Reżyser pokazuje, jak powinien wyglądać współczesny blockbuster, pełen fabularnych zaskoczeń, interesujących postaci i emocji, przez które łatwo zapomnieć, że cały bogaty i kolorowy świat został stworzony za pomocą technik komputerowych. Avatar: Istota wody ma zapewnić każdemu widzowie masę rozrywki i poczucie uczestnictwa w wielkim filmowym wydarzeniu.

GramTV przedstawia:

Jeżeli przewijają się jakiekolwiek negatywne opinie, to głównie dotyczące historii. Choć ta jest chwalona przez wiele osób, to wielu krytyków uważa, że to najsłabszy element filmu, który wyszedł gorzej, niż w pierwszym Avatarze. Dziennikarzom brakuje w niej płynności, efektowności i odpowiedniej narracji, na czym traci tempo i film jest przez to dłuższy, niż powinien być. Inni jednak mają dużo więcej wyrozumiałości dla historii, która ma kłaść podwaliny pod kolejne części.

W obsadzie filmu znaleźli się: Sam Worthington, Zoe Saldana, Stephen Lang, Giovanni Ribisi, Sigourney Weaver, Kate Winslet, Michelle Yeoh, Cliff Curtis, Edie Falco, Joel David Moore, Dileep Rao, CCH Pounder, Matt Gerald, Brendan Cowell, Jemaine Clement, Oona Chaplin, David Thewlis i CJ Jones.

Avatar: Istota wody zadebiutuje w polskich kinach 16 grudnia bieżącego roku.

Komentarze
1
Kafar
Gramowicz
07/12/2022 12:15

W ciąż jakoś nie ciągnie mnie do kina, mimo że pierwsza część nie była zła.