Atari kupuje firmę Nightdive Studios specjalizującą się w grach retro

Krzysztof Żołyński
2023/03/24 07:35

Atari wykonało dość zaskakujący ruch i kupiło Nightdive Studios. Jest to deweloper specjalizujący się w grach retro.

W czasach kiedy przejmowane są firmy mające w portfolio nowoczesne, naszpikowane technologiami tytuły, Atari poszło w przeciwnym kierunku i postawiło na gry retro. W tym celu zakupiło specjalistę w tej dziedzinie, zlokalizowane w Waszyngtonie studio Nightdive Studios. Przejęcie opiewa na 10 mln dolarów, z czego polowa została wypłacona w gotówce a reszta w akcjach Atari. Jeśli wszystko pójdzie z planem, Nightdive może liczyć w najbliższych latach na kolejne 10 milionów dolarów.

Atari kupuje firmę Nightdive Studios specjalizującą się w grach retro

Firma Nightdive powstała w 2012 roku i specjalizuje się w pozyskiwaniu praw do starszych gier wideo, ulepszaniu ich i ponownym wypuszczaniu na nowoczesne platformy. W tej chwili ma na koncie ponad 100 tytułów i są wśród nich: Blade Runner: Enhanced Edition, Forsaken Remastered, Doom 64, Turok: Dinosaur Hunter i System Shock: Enhanced Edition. W tej chwili finalizowane są prace nad wznowieniem klasycznego System Shocka z 1994 roku, a jego premiera odbędzie się 30 maja tego roku.

Atari kupuje Nightdive Studios i stawia na gry retro

Zakup Nightdive przez Atari nie jest dziełem przypadku Obie firmy mają długą historię współpracy, a dyrektor generalny Atari - Wade Rosen - jest w posiadaniu 13 procent udziałów w Nightdive. Ważnym nabytkiem będzie autorski silnik graficzny KEX, który jest doskonałym narzędziem do przenoszenia klasyków na nowoczesne konsole i komputery. Nic więc dziwnego, że Atari ma duże nadzieje związane z ekspansją na rynku dla graczy lubiących produkcje w stylu retro.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!