Assassin's Creed Mirage z nowymi szczegółami. Wyciekła data premiery i informacje o rozgrywce

Radosław Krajewski
2023/05/16 21:40
1
0

Dobrze poinformowany insider ujawnił nowe szczegóły o nadchodzącej odsłonie Assassin’s Creed.

Francuski YouTuber j0nathan specjalizuje się w informacjach dotyczących kolejnych odsłon Assassin’s Creed. W swoim najnowszym materiale insider przedstawił wiele nowych szczegółów o Assassin’s Creed Mirage, które ma zadebiutować na rynku jeszcze w tym roku. Oficjalnego pokazu gry mamy się z kolei spodziewać na tegorocznym Ubisoft Forward.

Assassin's Creed Mirage z nowymi szczegółami. Wyciekła data premiery i informacje o rozgrywce

Assassin’s Creed Mirage – nowe szczegóły o grze

Zdaniem j0nathana Assassin’s Creed Mirage swoją konstrukcją fabularną przypomina pierwszą odsłoną serii o asasynach. Głównym celem gracza będzie zlikwidowanie czterech osób, których tożsamość odkryjemy zbierając najpierw o nich niezbędne informacje. Produkcja ma więc powrócić do korzeni serii i postawić nacisk na skradanie i przechodzenie misji „po cichu”.

Świat gry będzie znacznie mniejszy niż w przypadku ostatnich odsłon serii. W grze zwiedzimy Bagdad i jego okolice, a insider przedstawił wielkość i szczegóły mapy ręcznie ją rysując, co zobaczycie w 4 minucie i 10 sekundzie poniższego filmu.

Assassin’s Creed Mirage nie zaoferuje typowo RPG-owych elementów znanych chociażby z Assassin’s Creed Valhalla i nie będziemy mogli wybrać bohatera, ani też dialogów podczas rozmów. Nie zabraknie za to systemu rozgłosu, który będzie miał wpływ na poziom poszukiwań Basima przez strażników. Pojawi się także system frakcji, który pozwoli na rekrutowanie najemników.

GramTV przedstawia:

Ubisoft uszczuplił również dostępne bronie i narzędzia w arsenale naszego asasyna. Mniejsze będzie również drzewko umiejętności.

Chociaż jakiś czas temu pojawiły się plotki, że Assassin’s Creed Mirage zadebiutuje w sierpniu, to j0nathan twierdzi, że gra będzie miała swoją premierę 12 października. Insider potwierdził, że tytuł pierwotnie powstawał jako kolejny dodatek do Assassin’s Creed Valhalla, ale rozrósł się do tego stopnia, ze deweloperzy zdecydowali się przekształcić projekt w samodzielną grę.

Komentarze
1
SebekPL2
Gramowicz
17/05/2023 07:25

Może gra będzie mniejsza od poprzednich ale za to będzie od nich droższa.