Aquaman 2 kolejną klapą DC? Pierwsze prognozy bez optymizmu

Radosław Krajewski
2023/12/02 10:00
2
0

Nie będzie powtórki z pierwszej części i Aquaman 2 nie zarobi ogromnych pieniędzy w kinach.

Zarówno dla Marvela, jak i DC obecny rok nie należy do udanych. Dopiero co Marvels odniosło sromotną porażkę w kinach, stając się filmem z najgorszym otwarciem w całej historii MCU. Według prezesa Disneya, Boba Igera, winnymi tej sytuacji są dyrektorzy studia. Konkurencyjne uniwersum DC nie skorzystało ze słabej dyspozycji Marvela i żaden z ich tegorocznych filmów nie odniósł sukcesu. Nic nie wskazuje na to, żeby sytuacja miała się zmienić przy Aquamanie 2, który już za trzy tygodnie zadebiutuje w kinach.

Aquaman 2 kolejną klapą DC? Pierwsze prognozy bez optymizmu

Aquaman i Zaginione Królestwo – pierwsze prognozy mogą zmartwić Warner Bros

Według pierwszych prognoz podanych przez Variety Aquaman i Zaginione Królestwo może otworzyć się w Ameryce z wynikiem 50-60 mln dolarów w ciągu pierwszych czterech dni. Mógłby być to wynik tylko mniejszy od trzydniowego startu pierwszej części, która debiutowała w grudniu 2018 roku z wynikiem 67,8 mln dolarów. Tamten film pomimo przeciętnego weekendu otwarcia zdołał zebrać z amerykańskich kin aż 335 mln dolarów, a wszystko za sprawą świetnej frekwencji przypadających na okres noworoczny. Raczej nie możemy spodziewać się, że również Aquaman i Zaginione Królestwo będzie miało tak „długie nogi” i film zdoła utrzymać wysoką frekwencję w kolejnych weekendach.

Mniej optymistyczny w swoich przewidywaniach jest serwis BoxOffice Pro, który podał, że Aquaman 2 zarobi podczas czterodniowego otwarcia w Ameryce jedynie 42-56 mln dolarów. Ten wynik byłby prawdziwą katastrofą dla filmu, którego budżet wynosi 205 mln dolarów.

GramTV przedstawia:

Z trzech dotychczasowo wypuszczonych do kin filmów DC największymi wpływami z weekendu otwarcia może pochwalić się Flash z 55 mln dolarów. Wynik ten został osiągnięty w ciągu pierwszych trzech dni (wraz z pokazami przedpremierowymi). Oznacza to, że Aquaman i Zaginione Królestwo może zarobić mniej w analogicznym okresie. BoxOffice Mojo przewiduje, że trzydniowe otwarcie filmu wyniesie 32-42 mln dolarów.

Reżyserem jest James Wan, twórca poprzedniego Aquamana. W obsadzie znaleźli się: Jason Momoa, Amber Heard, Yahya Abdul-Mateen II, Dolph Lundgren, Randall Park, Temuera Morrison, Nicole Kidman, Vincent Regan, Jani Zhao, Indya Moore oraz Pilou Asbæk.

Przypomnijmy, że Aquaman i Zaginione Królestwo zadebiutuje w polskich kinach już 21 grudnia tego roku.

Komentarze
2
koNraDM4
Gramowicz
02/12/2023 13:57
sc napisał:

Te wszystkie „klapy finansowe” filmów, to nie jest przypadkiem znak naszych czasów? Może ludzie wolą poczekać na patostreama na wybranej platformie wideo niżeli wstawiać się do kina o wyznaczonej porze? Tak tylko zgaduję…

Może gdyby twórcy filmów nie zszargali swojej reputacji to by większe tłumy były na premierę. Teraz filmy superbohaterskie to nie potencjalna rozrywka tylko ryzyko, że to będzie strata pieniędzy na bilet. Platformy streamingowe też nie ułatwiają sprawy gdyż niejednokrotnie wychodzą taniej niż bilet do kina, a wielu ludzi nie interesują doznania kinowe (szczególnie, że w niektórych kinach głośność jest zdecydowanie przesadzona, a przekąski drogie) więc to nie kwestia patostreamów, które oglądają głównie dzieciaki i ludzie młodzi. Marvel i Disney daje ciała po całości, prawie każdy film jest jechany w recenzjach i przez fanów, a DC z kolei nigdy nie potrafiło zbudować mocnego i spójnego uniwersum więc na ich filmy chodzą głównie fani jednej postaci, a nie całego uniwersum gdzie Aquaman jeszcze ciągnie za sobą smród sprawy Heard - Depp.

sc
Gramowicz
02/12/2023 11:31

Te wszystkie „klapy finansowe” filmów, to nie jest przypadkiem znak naszych czasów? Może ludzie wolą poczekać na patostreama na wybranej platformie wideo niżeli wstawiać się do kina o wyznaczonej porze? Tak tylko zgaduję…