Apple kasuje 14 tys. za gogle VR, ale „zapomniało, że ludzie mają uszy”

Wincenty Wawrzyniak
2024/01/21 16:00
1
0

Wygląda na to, że całkiem sporo osób ma problemy z goglami wirtualnej rzeczywistości Apple Vision Pro.

Niedawno wystartowała przedsprzedaż gogli wirtualnych rzeczywistości Apple Vision Pro. Okazuje się jednak, że klienci mogą być nieprzyjemnie zaskoczeni. Jak podaje serwis The Shortcut, według wybranych dziennikarzy, którzy mieli już szansę na zapoznanie się ze sprzętem, ma on dość prosty, a jednocześnie poważny problem. Inżynierowie ze wspomnianej korporacji najwyraźniej nie zadbali do końca o wszystkie – a przynajmniej wszystkie ważne – detale.

Apple kasuje 14 tys. za gogle VR, ale „zapomniało, że ludzie mają uszy”

Apple Vision Pro z prostym, ale poważnym problemem

Niektórzy branżowi krytycy narzekają, że Apple Vision Pro to sprzęt wyjątkowo ciężki i nieprzystosowany do… ludzkich uszu. W sieci pojawiły się opinie, w których poinformowano, że po dłuższym używaniu headsetu można nawet nabawić się bólu głowy, głównie przez nieszczególnie wygodną opaskę. A gdy weźmiemy pod uwagę fakt, że Apple zdecydowało się wycenić taki sprzęt na 14 tysięcy złotych… Cóż, raczej spodziewalibyśmy się po takiej cenie bardzo wysokiej jakości oraz, przede wszystkim, wygody w użytkowaniu.

Wczytywanie ramki mediów.

Sytuację dosadnie skomentował użytkownik Twittera/X o pseudonimie K-Med:

Apple kasuje 3500 dolarów za Vision Pro i zapomniało, że ludzie mają uszy.

Wczytywanie ramki mediów.

GramTV przedstawia:

Komentarze
1
dariuszp
Gramowicz
21/01/2024 18:56

Straszna bieda. A przecież jest tyle wygodnych designów. Nawet PS VR miało wyśmienite mocowanie. Zwłaszcza że była obręcz a nie paski więc się ciężar lepiej rozkładał.