Ant-Man i Osa: Kwantomania poradziło sobie w kinach. Ale Marvel nie może być zadowolony

Radosław Krajewski
2023/02/20 15:40

Tym razem studio nie ma powodów do świętowania.

W miniony piątek w kinach zadebiutowała trzecia część Ant-Mana. Już pierwsze recenzje Ant-Man i Osa: Kwantomania nie zwiastowały wielkiego hitu, a raczej jedną z gorszych produkcji z MCU. Jakością filmu nie byli zachwyceni również widzowie, którzy w CinemaScore wystawili superbohaterskiej produkcji ocenę „B”, czyli najgorszą z dotychczasowych ocen filmów Marvela, którą wcześniej uzyskał tylko Eternals. Ale mimo to Ant-Man 3 spełnił swoje finansowe założenia i w premierowy weekend w Ameryce zarobił 104 mln dolarów.

Ant-Man i Osa: Kwantomania poradziło sobie w kinach. Ale Marvel nie może być zadowolony

Ant-Man i Osa: Kwantomania nie rozczarowuje w amerykańskich kinach

Przedpremierowe prognozy dawały filmowi nawet 125 mln dolarów, ale po pierwszych, mieszanych opiniach spadły one do poziomu 95 mln USD. Ant-Man i Osa: Kwantomania zdołał jednak przekroczyć próg 100 milionów, zaliczając siedemnaste najlepsze otwarcie dla produkcji z MCU. Marvel jednak reklamował film jako wielkie wydarzenie w uniwersum, które wprowadzi nowego głównego złoczyńcę obecnej sagi. Nikt więc nie miał wątpliwości, że to produkcja, której nie można pominąć, jeżeli chce się dalej śledzić poczynania superbohaterskiego uniwersum.

Skupienie się marketingowo na tym aspekcie zadziałało pozytywnie na serię Ant-Man, dzięki czemu trzecia część zaliczyła dużo wyższe otwarcie od dwóch poprzednich filmów: Ant-Man z 57,2 mln USD oraz Ant-Man i Osa z 75,8 mln USD. Jednak patrząc na inne produkcje Marvela z ostatnich lat, Kwantomania poradziła sobie co najwyżej przeciętnie. To najgorsze otwarcie dla MCU od czasu Eternals z 2021 roku. Czwarty Thor (144,1 mln USD), trzeci Doktor Strange (187,4 mln USD) i druga część Czarnej Pantery (181,3 mln USD) cieszyły się większym uznaniem widzów w weekend otwarcia.

GramTV przedstawia:

Jeżeli jednak ktoś wątpi w siłę marki, to Ant-Man i Osa: Kwantomania dopiero jako trzeci film w lutym zdołał otworzyć się z ponad 100 milionami dolarów. Wcześniej udało się to tylko dwóm poprzednim filmom Marvela, czyli pierwszej części Czarnej Pantery (202 mln USD) oraz Deadpoolowi (132,4 mln USD).

Ant-Man i Osa: Kwantomania nieco gorzej poradził sobie na pozostałych rynkach, zbierając przyzwoite 97,5 mln dolarów. W niektórych krajach premiera filmu odbyła się w środę, więc obecnie na koncie znajduje się 121,3 mln USD. Oczywiście to najlepsze tegoroczne otwarcie filmu w kinach, ale warto pamiętać, że tytuł Marvela jest pierwszym blockbusterem z premierą w 2023 roku. Najlepszymi rynkami dla trzeciego Ant-Mana był Chiny (19,5 mln USD), Wielka Brytania (10,9 mln USD), Meksyk (8,7 mln USD), Korea (7,2 mln USD), Australia (5,3 mln USD), Indonezja (5,1 mln USD), Niemcy (4,5 mln USD), Francja (4,5 mln USD) oraz Brazylia (3,9 mln USD) i Indie (3,9 mln USD).

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!