Amazon Luna już w Polsce. Od teraz usługa pozwala też na granie w gry z GOG.com

Mikołaj Ciesielski
2024/06/20 14:30
1
1

Gracze z Polski mogą już cieszyć się dostępem do platformy firmy Amazon.

Amazon Luna, czyli platforma do grania w chmurze opracowana i zarządzana przez firmę Amazon, jest już dostępna w naszym kraju. Wczoraj usługa została uruchomiona na terenie trzech kolejnych państw – Austrii, Holandii i właśnie Polski. To jednak nie koniec wartych uwagi informacji. Amerykański gigant ogłosił bowiem również rozpoczęcie współpracy z GOG.com.

Amazon Luna
Amazon Luna

Premiera Amazon Luna w Polsce

Amazon Luna umożliwia granie w chmurze w wybrane tytuły, które gracze kupili na platformach Epic Games Store, Ubisoft Connect, a od teraz również GOG.com. Dodatkowo zainteresowani muszą posiadać także aktywną subskrypcję Amazon Prime lub Amazon Luna+, których cena wynosi odpowiednio 49 złotych rocznie lub 39,99 złotych miesięcznie. Warto jednak zaznaczyć, że w drugim przypadku gracze otrzymują również dostęp do dodatkowych tytułów.

Maciej Gołębiewski, członek zarządu GOG, nie ukrywa swojego podekscytowania w związku z nawiązaniem współpracy z Amazon Luna. Gracze – jak sam podkreśla – otrzymają dzięki temu „jeszcze więcej opcji” na spędzanie czasu ze swoimi ulubionymi produkcjami. Zapowiedziano również, że do usługi regularnie będą trafiać nowe gry.

GramTV przedstawia:

Wierzymy, że Amazon utrzyma wysokie standardy GOG w zakresie doświadczeń graczy, niezależnie od tego, gdzie będą korzystać z usługi. To świetna okazja, by nasza platforma dotarła do nowych graczy na urządzeniach Fire TV i tabletach Fire. To dopiero początek, a kolejne tytuły będziemy dodawać na bieżąco – komentuje Gołębiewski.

Na koniec warto dodać, że Amazon Luna można uruchomić zarówno przez przeglądarkę, jak i za pośrednictwem dedykowanej aplikacji. Druga z opcji pozwala na zabawę nie tylko na komputerach osobistych, ale również na urządzeniach mobilnych z systemem iOS i Android, telewizorach SmartTV firm LG i Samsung oraz serii urządzeń multimedialnych Amazon Fire. Usługa może również pochwalić się wsparciem dla całej masy kontrolerów oraz klawiatury i myszy.

Komentarze
1
kmicic66
Gramowicz
23/06/2024 17:17

Wszystko fajnie, tylko że na Epic'u mam 144 gry, a na Lunie mogę zagrać tylko w 5 i to tylko w rózne Fortnity. Na GOG'u podobnie, tylko Metro i Wiedźmin.Na Ubi trochę lepiej, Asasyny, Far Cray'e i The Division. Przecież to parodia.