Afera na planie Jokera 2. Oskarżenia o skandaliczne warunki podczas zdjęć

Radosław Krajewski
2023/02/14 14:30

Praca nad drugą częścią Jokera nie należą do najłatwiejszych.

Od kilku tygodni trwają prace na planie Joker: Folie à Deux, czyli kontynuacji wielkiego hitu z 2019 roku ze słynnym nemezis Batmana. Jeszcze pod koniec ubiegłego roku otrzymaliśmy pierwsze zdjęcie z produkcji, a teraz dowiedzieliśmy się o aferze, którą nagłośnili statyści, biorący udział w pracach nad filmem. Jak relacjonuje serwis TMZ, statyści pracujący nad drugą częścią Jokera nie są zadowoleni z warunków panujących na planie. Poddawani są ciągłej presji i krytyce przez osoby za nich odpowiedzialne, nawet w takich sprawach, jak skorzystanie z toalety i picie wody.

Afera na planie Jokera 2. Oskarżenia o skandaliczne warunki podczas zdjęć

Statyści skarżą się na nieludzkie traktowanie na planie Joker: Folie à Deux

Statyści poskarżyli się, że nie mogę swobodnie udać się do łazienki i każde opuszczenie planu musi być uzgodnione z szefostwem. Również dostęp do wody jest utrudniony i wielokrotnie byli krytykowani za nadmierne nawodnienie, przez które później musieli korzystać z toalety. Problemem okazują się długi czas potrzebny na nakręcenie ujęć, który ma wynosić od 20 minut do nawet godziny.

Jedna z osób została zmuszona do wybłagania u asystenta reżysera możliwości pójścia do toalety. Gdy wrócił z łazienki i wziął kubek z wodą, usłyszał:

Dlaczego pijesz więcej wody? Znowu będziesz musiał iść się wysikać?

GramTV przedstawia:

Podsłuchano również, jak asystent reżysera miał podważać zasadność wyjścia statystów do toalety. Jego zdaniem wybierali się tam w innym celu, niż za potrzebą.

W obsadzie drugiej części Jokera znaleźli się: Joaquin Phoenix, Lady Gaga, Zazie Beetz, Brendan Gleeson, Jacob Lofland i Catherine Keener.

Przypomnijmy, że Joker: Folie à Deux zadebiutuje w kinach dopiero 4 października 2024 roku.

Komentarze
2
LSPL
Gramowicz
15/02/2023 08:39

Praca 20 min bez przerwy, bez wyjscia do toalety? Masakra!

Gregario
Gramowicz
15/02/2023 06:55

To się nazywa miła atmosfera.