Activision ma nowe studio w Warszawie. W zespole m.in. twórcy Wiedźmina i Cyberpunka

Mikołaj Ciesielski
2024/05/17 08:00
0
0

Elsewhere Entertainment pracuje nad grą AAA skupioną na narracji i fabule.

Pod koniec stycznia bieżącego roku dowiedzieliśmy się o zwolnieniu 1900 osób z Activision Blizzard oraz działu Xbox. Wczoraj natomiast Activision przedstawiło graczom swoje nowe studio. Mowa tutaj o Elsewhere Entertainment, którego siedziba znajduje się w Polsce. Otrzymaliśmy również pierwsze informacje na temat pierwszej produkcji wspomnianego zespołu.

Activision ma nowe studio w Warszawie. W zespole m.in. twórcy Wiedźmina i Cyberpunka

Elsewhere Entertainment to nowe studio Activision z siedzibą w Warszawie

Zgodnie z przekazanymi informacjami siedziba „zupełnie nowego” wewnętrznego studia Activision znajduje się w Warszawie. Celem Elsewhere Entertainment jest „stworzenie środowiska inspirującego odważne i różnorodne pomysły”. Studio skupia się natomiast obecnie na rozwoju produkcji skupionej na narracji i fabule opartej na nowym IP. W osiągnięciu celu mają pomóc weterani branży.

Activision informuje bowiem, że „utalentowany” zespół Elsewhere Entertainment składa się z „ekspertów w dziedzinie opowiadania historii”. We wspomnianym studiu nie brakuje bowiem deweloperów, którzy w przeszłości pracowali nad takimi tytułami jak The Last of Us, Uncharted, Wiedźmin, Cyberpunk, Destiny, Tom Clancy's The Division czy Far Cry.

GramTV przedstawia:

Nowe studio ma pełny dostęp do zasobów i narzędzi Activision, ponieważ nadal zwiększa skalę produkcję i rozwój. Elsewhere rozpoczyna poszukiwania najlepszych w swojej klasie talentów z całej branży i całego świata, którzy pomogą w tworzeniu najnowocześniejszych gier nowej generacji – czytamy w komunikacie.

Na więcej szczegółów dotyczących Elsewhere Entertainment i pierwszej gry nowego studia będzie trzeba jeszcze nieco poczekać. Na ten moment nie pozostaje nam nic innego, jak trzymać kciuki za deweloperów i mieć nadzieję, że Activision nie zrezygnuje zbyt szybko z ich usług.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!