350 gier Nintendo Switcha ukrytych w biustonoszu. Kobieta przyłapana na próbie przemytu

Krzysztof Żołyński
2024/06/16 16:00
0
0

Czujni chińscy celnicy wytropili próbę przemytu gier, której podjęła się kobieta, ukrywająca towar w biustonoszu.

Chińscy celnicy w Liantang wypatrzyli wśród pasażerów nerwowo i nienaturalnie zachowującą się kobieta. Wydała się im podejrzana, a więc została zabrana na kontrolę osobistą. W jej trakcie okazało się, że Chinka próbowała przemycić 350 gier na konsolę Nintendo Switch i wszystkie je upakowała w biustonoszu. Okazało się, że stara metoda okazała się tym razem zawodna, ale bez wątpienia stało się też tak dlatego, że jeden z celników wykazał się sokolim wręcz okiem, umiejętnościami obserwatora i znajomością kobiecej fizjonomii.

 Przemyt gier na Nintendo Switch w biustonoszu
Przemyt gier na Nintendo Switch w biustonoszu
https://acesse.one/2e0ZG /Hong Kong 01

Próba przemytu 350 gier na Switcha w biustonoszu udaremniona

Wszyscy funkcjonariusze byli zgodni, że kobieta zachowuje się nienaturalnie i jest wyjątkowo podenerwowana. Jednak jeden z nich wykazał się bystrym spojrzeniem i stwierdził, że z biustem kobiety jest coś nie tak. Wtedy rozpoczęła się kontrola prowadząca do wykrycia nielegalnego towaru.

Przy zdenerwowanej kobiecie znaleziono 350 kartridży z grami Nintendo Switch. Wszystkie one zostały wepchnięte w stanik. W pierwszej, szacunkowej wycenie wartości przemycanego towaru, uznano że jego wartość wynosi 70 000 juanów, czyli 9660 dolarów.

GramTV przedstawia:

Chińscy celnicy zwrócili uwagę na art. 7 przepisów wykonawczych w sprawie wykonywania celnych kar administracyjnych Chińskiej Republiki Ludowej. Rozporządzenie to zabrania osobom wjeżdżającym do Chin uchylania się od „dozoru celnego poprzez ukrywanie towarów do zadeklarowania, składanie fałszywych deklaracji, transportowania, przewożenia lub wysyłania pocztą towarów, których wjazd lub wyjazd jest zabroniony lub ograniczony przez państwo”.

Zakładając, że gry nie zostaną uznane za zakazane lub objęte ograniczeniami, kobieta może zapłacić grzywnę w wysokości trzykrotności należnych, ale unikniętych ceł.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!