ZeniMax i Bethesda Softworks będą częścią Vault, nowej spółki Microsoftu

Wincenty Wawrzyniak
2021/02/10 20:00
0
0

Amerykańska korporacja ma w planach utworzenie nowej spółki Vault, w której struktury zostanie włączone ZeniMax razem z Bethesdą Softworks.

Na początku bieżącego miesiąca w sieci pojawiła się informacja o dalszych formalnościach dotyczących przejęcia przez Microsoft firmy ZeniMax Media Inc., czyli spółki-matki znanego studia Bethesda Softworks. W dużym skrócie: Komisja Europejska do 5 marca podejmie decyzję, czy transakcja może zostać sfinalizowana – chodzi tutaj o ocenę tego, czy umowa spełnia wszelkie kryteria antymonopolowe. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, wydana zostanie wówczas zgoda na finalizację. Jeśli nie, najprawdopodobniej zostanie wszczęte postępowanie roczne, które siłą rzeczy może opóźnić wydanie ostatecznej decyzji.

ZeniMax i Bethesda Softworks będą częścią Vault, nowej spółki Microsoftu

GramTV przedstawia:

Dzisiaj natomiast mamy dla Was inne wieści – jak donosi między innymi serwis Eurogamer, w jednym z najnowszych wydań Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej odnaleziono informację o tym, że Microsoft zamierza stworzyć zupełnie nową spółkę o nazwie Vault, aby następnie włączyć ZeniMax Media Inc. oraz Bethesdę Softworks do jej struktur. Nie znaleziono jednak żadnych informacji na temat przyczyn podjęcia takiej decyzji, aczkolwiek internauci spekulują, że może chodzić o podobny zabieg, który miał miejsce w przypadku Electronic Arts, które stworzyło spółkę Codex Games Limited, aby włączyć w jej struktury przejęte studio Codemasters.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!