Microsoft oficjalnie zakupił Bethesdę – czy to już jest szach-mat?

Wincenty Wawrzyniak
2020/09/21 15:20

To się porobiło! Przedstawiciele firmy Microsoft poinformowali właśnie o przejęciu Bethesdy, a dokładniej całego ZeniMax Media, czyli spółki posiadającej takie marki jak Fallout, Doom, czy The Elder Scrolls.

Tego chyba nie spodziewał się nikt – Microsoft postanowiło zupełnie zaskoczyć nie tylko całą społeczność graczy, ale również całą branżę. Na oficjalnej stronie internetowej Xbox Wire pojawiła się dziś wiadomość o zawarciu przez giganta z Redmond umowy dotyczącej nabycia ZeniMax Media, czyli tym samym takich zespołów jak wspomniana już Bethesda Softworks, id Software, Roundhouse Studios czy ZeniMax Online Studios. Transakcja oznacza również, że gigant z Redmond jest teraz odpowiedzialne za kultowe IP Bethesdy, wśród których znajdziemy między innymi serię Fallout, The Elder Scrolls czy DOOM.

Microsoft oficjalnie zakupił Bethesdę – czy to już jest szach-mat?

Jason Schreier dostarczył kilka ciekawostek na temat całej sytuacji. Po pierwsze, Microsoft odpowie za łącznie dwa tytuły, które będą ekskluzywnymi grami na PlayStation 5 przez określony czas. Po drugie, okazuje się, że amerykańska korporacja zapłaciła aż 7,5 miliarda dolarów, co jest trzykrotnie większą kwotą niż w przypadku kupna firmy Mojang odpowiedzialnej za Minecrafta.

GramTV przedstawia:

Ponadto dziennikarz zaznacza, iż teraz Bethesda oraz Obsidian są siostrzanymi zespołami, więc… Fallout: New Vegas 2 nie jest już totalnie urwanym z choinki szalonym pomsyłem. Zainteresowanych zapraszamy również do artykułu dziennikarza, który znajdziecie pod tym adresem.

Komentarze
16
MisioKGB
Gramowicz
22/09/2020 11:42
Fang napisał:

Przyznam że to jest coś czego się w ogóle nie spodziewałem. Osobiście interesują mnie tylko dwie rzeczy. Pierwsza to Arkane Studios które jak dla mnie jest obecnie jednym z najlepszych studiów. Mam nadzieję że Microsoft pozwoli im nadal robić tak świetne gry a może nawet jeszcze lepsze dzięki większemu budżetowi. Druga sprawa to Fallout, pierwsze dwie gry z serii uwielbiam tych od Bethesdy nie trawie kompletnie i absolutnie nie chodzi o przejście w 3d i kamerę FPS po prostu nie miał klimatu poprzedników, miałem wrażenie jak by to był mod do Elder Scroll gdzie przykładowo na Orków założyli tekstury supermutantów itp... mam nadzieje że w tej materii coś się zmieni.

Arkane jest świetnym studiem, pokazali to już w 2006r przy okazji premiery Dark Messiah'a. Oj co to była za gra, a i jak PeCety wtedy rozgrzewala do czerwoności :). Nowe Fallouty też uważam za niewypał i robione na jedno kopyto choć już New Vegas od Obsidiana było całkiem całkiem.

Gregario
Gramowicz
22/09/2020 05:19

Może dzięki temu zakupowi parę gier -w końcu- przesiądzie się na nowe silniki graficzne ;) Szkoda tylko, że promowanie najnowszych wersji DX odbędzie się kosztem Vulkana.

Melchah
Gramowicz
22/09/2020 04:55
shak3r napisał:

Czyli jest szansa, że Beztesta wyda mniej zbugowanego Fallouta w przyszłości, bo MS im go przetestuje? ;)))

Chyba nie śledzisz postępów nad Windows 10. Tu są takie bugi w aktualizacjach, że MS nawet wyłączał swoje łaty z pobierania :). Cokolwiek ten zakup ma na celu - na pewno nie walkę z błędami. Może będą się wzajemnie uczyć jak robić nowe, lepsze błędy? Nowy tytuł gry MS Bethesdy na iksklocka będzie brzmiał Bugblivion: Bugout i Twoim celem będzie takie odkrywanie obszaru, aby się na żadnym nie wysadzić. Tak głoszą plotki.
Trwa Wczytywanie