Oddaj swój głos w plebiscycie GRAM AWARDS 2022

Wiecie, dlaczego Biomutant tak długo powstaje? Bo nie ma crunchu

Maria Wawrzyniak
2021/01/31 17:30

Reżyser produkcji, Stefan Ljungqvist, ujawnił, że przez ostatni rok razem z deweloperami spokojnie pracował nad eliminacją wszelkich błędów z gry.

Być może pamiętacie, ale Biomutant zostało zapowiedziane jeszcze w 2017 roku. Premiera była kilkakrotnie przekładana, a w lutym ubiegłego roku otrzymaliśmy nawet zapewnienie, że gra wciąż powstaje, tyle że nie spieszy się na rynek. Mamy jednak (po części) dobrą wiadomość. Niedawno dziennikarze serwisu IGN mieli okazję (podajemy za PC Gamer) porozmawiać ze Stefanem Ljungqvistem, który przyznał w wywiadzie, że ta cisza oraz tak długi czas produkcji są w pełni zamierzone – w ten sposób deweloperzy ze studia Experiment 101 unikają jakiekolwiek crunchu, spokojnie eliminując najbardziej poważne błędy w produkcji.Wiecie, dlaczego Biomutant tak długo powstaje? Bo nie ma crunchuReżyser twierdzi, że to jest duża gra i ogromne wyzwanie dla zaledwie dwudziestki deweloperów. Wyjaśnił również, że pod koniec tworzenia projektu ilość błędów, którą studio jest w stanie naprawić danego dnia, jest ograniczona – tym sposobem dział QA nieustannie ma na swojej głowie masę pracy, ponieważ w grze z otwartym światem znalezienie niektórych bugów jest znacznie trudniejsze.

Samo tworzenie gry Biomutant jest więc niejedynym wyzwaniem dla Experiment 101 – drugim wyzwaniem jest znajdowanie oraz naprawianie znajdywanych w grze błędów. Ljungqvist przyznał również, że po spędzeniu ponad dekady w Avalanche Studios zrozumiał, że zjawisko crunchu oraz przepracowania nie jest niczym nadzwyczajnym, dlatego trzeba na nie zwracać szczególną uwagę.

Podczas tworzenia Biomutanta deweloperzy kierowali się konkretną filozofią: gra zostanie wypuszczona na rynek, gdy przyjmie odpowiedni kształt, a na horyzoncie nie będzie już błędów mogących potencjalnie psuć rozgrywkę. Okazuje się, że takie podejście wspiera również wydawca gry, czyli firma THQ Nordic. Zdaniem reżysera niemalże całkowity brak presji okazał się zbawieniem. Pozostaje więc trzymać kciuki!

GramTV przedstawia:

Przypomnijmy, że gra Biomutant zadebiutuje na rynku 25 maja bieżącego roku. Produkcja zostanie wówczas udostępniona na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Na sprzęcie nowej generacji, czyli PlayStation 5 oraz Xboksie Series X, będzie dostępna w ramach wstecznej kompatybilności. Gracze mogą liczyć na pełną polską lokalizację – wkrótce mamy z kolei otrzymać więcej szczegółów na temat dystrybucji wspomnianych edycji w naszym kraju. Po informacje na temat edycji zapraszamy tutaj.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!