Wyniki rynku gier w maju – darmówki od Epic Games strzałem w dziesiątkę

Maria Wawrzyniak
2020/06/23 21:00
0
0

Grupa analityczna SuperData opublikowała kolejny raport, tym razem podsumowujący wyniki rynku gier z ubiegłego miesiąca, czyli maja. Przedstawiamy szczegóły!

Analitycy należący do zespołu SuperData opublikowali (podajemy za serwisem GamesIndustry.biz) wczoraj kolejny raport, w którym podsumowano wyniki rynku gier z ubiegłego miesiąca, w tym przypadku maja. Okazuje się, że dystrybucja cyfrowa na całym świecie przyniosła 10,2 miliarda dolarów (o 3% mniej niż w kwietniu). Szczególną uwagę już na samym początku podsumowania zwrócono na promocję w sklepie Epic Games Store, w ramach której gracze mogli za darmo zgarnąć pełną wersję gry Grand Theft Auto V – takie posunięcie było strzałem w dziesiątkę.

Ba, dzięki temu liczba pecetowców grających w GTA 5 oraz GTA Online zwiększyła się w maju aż o 245%. Przychody, głównie w kategorii mikropłatności, wzrosły dwukrotnie. Jedynym faktem, który może nieco zdziwić, jest to, że konsolowi gracze wciąż wydali na grę czterokrotnie większą ilość pieniędzy niż gracze pecetowi.Wyniki rynku gier w maju – darmówki od Epic Games strzałem w dziesiątkę

Co dalej? Bardzo podobna sytuacja miała miejsce w przypadku darmowego Sid Meier’s Civilization VI – dzięki promocji liczba grających w maju wzrosła aż o 477% w porównaniu z poprzednim miesiącem, czyli kwietniem. Przychody z pecetowej wersji wzrosły o 52%, aczkolwiek tutaj po części zasługa również wydanej przepustki New Frontier Pass, która ostatecznie okazała się naprawdę sporym sukcesem sprzedażowym.

GramTV przedstawia:

To jednak nie koniec ciekawostek, bowiem największą cyfrową premierą maja było… Minecraft Dungeons. Produkcja przyciągnęła do siebie 1,8 miliona graczy – problem jednak w tym, iż model biznesowy produkcji ograniczył przychody tak bardzo, iż ostatecznie tytuł nie znalazł się nawet w pierwszej dziesiątce najlepiej zarabiających gier na pecetach. Na konsolach zajął dziewiąte miejsce.

Najlepiej zarabiające gry na PC:

 1. League of Legends
 2. Dungeon Fighter Online
 3. Crossfire
 4. Fantasy Westward Journey Online II
 5. Roblox
 6. World of Warcraft
 7. Counter-Strike: Global Offensive
 8. Fortnite
 9. Call of Duty: Modern Warfare
 10. World of Tanks

Najlepiej zarabiające gry na konsole:

 1. FIFA 20
 2. Grand Theft Auto V
 3. Animal Crossing: New Horizons
 4. NBA 2K20
 5. Fortnite
 6. Call of Duty: Modern Warfare
 7. Final Fantasy VII Remake
 8. Madden NFL 20
 9. Minecraft Dungeons
 10. MLB The Show 20

Najlepiej zarabiające gry na urządzenia mobilne:

 1. Peacekeeper Elite
 2. Honor of Kings
 3. Roblox
 4. Pokemon GO
 5. Gardenscapes
 6. PUBG Mobile West
 7. Candy Crush Saga
 8. Coin Master
 9. Last Shelter: Survival
 10. AFK Arena

Najlepiej zarabiające gry na urządzenia mobilne: , Wyniki rynku gier w maju – darmówki od Epic Games strzałem w dziesiątkę

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!