Chiny wyłączyły PlayStation Store na czas nieokreślony. Fan Xboksa chwali się donosem do władz na usługę Sony

LM
2020/05/11 10:30
0
0

Wygląda na to, że chińskie władze chcą uszczelnić niepożądane okienko na świat zewnętrzny. Dobra wiadomość jest taka, że użytkownicy pozostałych regionów mogą spać spokojnie.

Chiny wyłączyły PlayStation Store na czas nieokreślony. Fan Xboksa chwali się donosem do władz na usługę Sony

Okazuje się, że mieszkańcy Chin od wczoraj nie mają dostępu do cyfrowego sklepu z grami na konsole PlayStation 4. PlayStation Store zostało wyłączone w Państwie Środka i chociaż oficjalnym powodem zawieszenia usług są poprawki bezpieczeństwa, to na tę chwilę nie wskazano, kiedy chińscy gracze znowu będą mogli kupować gry na konsole Sony. O sprawie poinformował za pośrednictwem Twittera popularny analityk, Daniel Ahmad, gdyż ta wydaje się mieć drugie dno.

Wedle wpisów Ahmada, na Weibo, czyli chińskim odpowiedniku Twittera, pojawiła się śmiała deklaracja jednego z zagorzałych fanów marki Xbox, który oświadczył, że jest odpowiedzialny za blokadę PlayStation Store. Użytkownik poinformował, że doniósł władzom na PS Store z uwagi na poważną lukę w zabezpieczeniach, która… umożliwiała graczom przeglądanie oferty zagranicznych oddziałów cyfrowego sklepu Sony.

GramTV przedstawia:

Jeśli to prawda, to PS Store może nie być aktywne przez dłuższy czas, aż do wyśledzenia wspomnianej luki i pozostałych furtek, gdyż – jak wiemy – gracze z Chin mogą mieć wgląd jedynie w wyselekcjonowaną, przygotowaną zgodnie z partyjnymi wytycznymi ofertę gier. Sytuacja dalece niepokojąca, ale jeśli prawdziwa, to przynajmniej rodzima publika może spać spokojnie – Waszym profilom PSN i podpiętym do kont środkom płatniczym raczej nic nie zagraża.

Wczytywanie ramki mediów.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!