News

Potencjał Xboksa Series X niedoceniany?

pepsi, 26.03.2020 19:50 8

To, że nie jesteś numerem jeden nie oznacza jeszcze, że poniosłeś porażkę – przypomina analityk, który wierzy w bardzo dobre wyniki sprzedaży Xboksa następnej generacji.

Choć od premiery nowych konsol dzieli nas jeszcze kilka miesięcy, niektórzy zdążyli już wydać przedwczesne werdykty dotyczące spodziewanej sprzedaży obu platform. Te nie sprzyjają Microsoftowi, ale są i tacy, którzy nie zgadzają się z takim postawieniem sprawy. Dowodzą temu ostatnie wpisy branżowego analityka freelancera, znanego z Twittera jako Benji-sales.

Im więcej o tym myślę, tym bardziej uważam, że ludzie za nisko cenią potencjał sprzedażowy Xboksa następnej generacji w USA. Jestem zdania, że konsola poradzi sobie znacznie lepiej na tym rynku (globalnie nadal przeważać będzie PS5). Pomimo iście tragicznej komunikacji, wiodącej do tej generacji, Xbox One zanotował naprawdę solidne wyniki w USA (to w Europie wszystko się zawaliło). Wielu ludzi zapomina, jak silną marką Xbox jest zwłaszcza w USA. 360 był tutaj prawdziwym potworem. Warto również pamiętać: to, że nie jesteś numerem jeden nie oznacza, że poniosłeś klęskę. 

W ramach bardzo wczesnej prognozy podejrzewam, że sprzedaż PS5 będzie lepsza nawet w Stanach Zjednoczonych. Nie oznacza to jednak, że Xbox następnej generacji nie może odnieść sporego sukcesu na własnych prawach.

Oferta gier w sklepie sferis.pl

najnowsze