News

Twórcy Plague Inc. wspierają finansowo walkę z pandemią i zapowiadają alternatywny tryb rozgrywki. Nadchodzi na wirtualne ratowanie świata

LM, 24.03.2020 13:40 0

Okoliczności, w jakich Plague Inc. święci swoje największe triumfy niezbyt spodobały się twórcom. Ndemic Creations przekazuje środki na walkę z pandemią i zapowiada tryb, w którym uratujemy ludzkość przed wirusem.

Okazuje się, że odpowiedzialne za grę strategiczną Plague Inc. studio Ndemic Creations postanowiło aktywnie zaangażować się w walkę z pandemią. W najnowszym komunikacie na stronie studia czytamy, że ekipa postanowiła przekazać kwotę 250 tysięcy dolarów na poczet walki z COVID-19. Środki zostaną podzielone pomiędzy WHO i CEPI, by wesprzeć działania obu organizacji.

To jednak nie koniec, gdyż twórcy najwidoczniej mają już dosyć patrzenia, jak gracze w dobie pandemii ochoczo symulują jej wirtualny przebieg. Świadczy o tym oficjalna zapowiedź darmowej aktualizacji do Plague Inc., która wprowadzi do zabawy specjalny tryb. Ten pozwoli nam walczyć z pandemią i powstanie w ścisłej współpracy z ekspertami WHO. Tym samym już niebawem fani Plague Inc. będą segregować chorych, zarządzać kwarantanny, wprowadzać ograniczenia w życiu publicznym i dystrybuować zasobami. Nie wskazano konkretnej daty premiery aktualizacji, ale ta ma pojawić się najszybciej, jak będzie to możliwe.

Plague Inc. jest dostępne na urządzeniach mobilnych z iOS i AndroidPlague Inc. Evolved na PC oraz Xbox One.

https://www.youtube.com/watch?v=pSat_gLDXPc

Sprawdź bogatą ofertę gier na PC i konsole w sklepie Sferis.pl

najnowsze