Wiedźmin 4 może powstać, ale na pewno bez Geralta w roli głównej

Myszasty
2020/03/12 11:20

Zaraz po zakończeniu prac nad Cyberpunkiem 2077, CD Projekt RED odpali kolejny projekt.

Wiedźmin 4 może powstać, ale na pewno bez Geralta w roli głównej

Mimo przełożenia premiery na jesień, prace nad Cyberpunkiem 2077 są już na finiszu. Obecnie trwa szlifowanie gry, a pierwsze buildy zostały udostępnione agencjom przyznającym kategorię wiekową. Choć oczywiście znając tematykę gry i podejście CDPR raczej nie powinniśmy spodziewać się czegoś innego niż 18+.

Co jednak najważniejsze, Adam Kiciński powiedział także o ambitnych planach studia na najbliższą przyszłość: “Chcemy robić trochę więcej gier na początek. Udowodnimy, że potrafimy robić dwie, może trzy produkcje, co nam zajmie kilka lat”. Miejmy jednak w głowie, że niekoniecznie muszą to być wyłącznie wielkie tytuły AAA. Być może CDPR ma w planach jakieś mniejsze produkcje – pokroju Wojny Krwi – ale na przykład osadzone w uniwersum CP2077.

Czy i kiedy powstanie Wiedźmin 4?

Oczywiście wszyscy liczymy przede wszystkim na dwie gry – czwartą część Wiedźmina oraz kontynuację Cyberpunka. Szansa na powstanie tej pierwszej jest spora, wszak to największy sukces studia i marka o niesamowitej sile przebicia. CDPR może robić gry w tym uniwersum, ale szansa na to, że powróci Geralt jest niewielka. Wszak to zamknięta już historia i dorabianie do niej na siłę kolejnych epizodów – choć zrozumiałe z marketingowego punktu widzenia – jakoś nie pasuje mi do podejścia RED-ów. Nawet, gdyby udało się ogarnąć wszelakie kwestie prawne dotyczące ponownego wykorzystanie tej postaci.

GramTV przedstawia:

Tak, czy inaczej “Myślimy o kolejnej grze singlowej, a zaraz po zakończeniu prac nad Cyberpunkiem, prace nad kolejną produkcją od razu ruszą” powiedział Kiciński. Rozpalając pochodnię nadziei, że będzie to jednak Wiedźmin 4.

Komentarze
4
MisioKGB
Gramowicz
13/03/2020 07:53

Jedyny poprawnie napisany news w całej polskiej gamingowej prasie, wielkie brawa Myszasty. Niestety, ale kilka dużych stron wlasnie rozpływa się nad tym ze Kicinskki potwierdził ze Wiedźmin 4 na pewno powstanie zaraz po Cyberpunku. 

MisticGohan_MODED
Gramowicz
12/03/2020 19:49

Fajnie by było.

Khalid
Gramowicz
12/03/2020 12:35
Sanders-sama napisał:

Myszasty napisał newsa.

Olaboga! O_o

To samo pomyślałem :p Tzn że news jest bardzo ważny i ma rangę priorytetową.

Co do Wiedźmina... fajnie byłoby zagrać w czasach po koniunkcji sfer gdy powstawały szkoły/zakony wiedźminów. Ohh to byłaby miazga. Ogólna panika wśród ludności. Pojawiające się potwory i dekret, który nakazuje stworzyć Wiedźminów w plugawych rytuałach. No po prostu bym skakał do nieba z radości :)

Sanders-sama
Gramowicz
12/03/2020 11:24

Myszasty napisał newsa.

Olaboga! O_o