News

IEM Katowice 2020 bez udziału publiczności! Jest decyzja Wojewody. Organizator zrefunduje wejściówki

LM, 27.02.2020 20:05 3

W obawie przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa wojewoda śląski zabronił udziału publiczności w IEM Katowice 2020.

AKTUALIZACJA: Wojewoda śląski poinformował za pośrednictwem Twittera, że rozgrywki e-sportowe podczas IEM 2020 w Katowicach odbędą się, ale bez udziału publiczności. Jednocześnie na stronie wydarzenia pojawił się komunikat organizatorów, w którym informują, że uszanują decyzję władz, a w najbliższym czasie skontaktują się z osobami, które zakupiły wejściówki, by sfinalizować zwrot środków.

Wszystkie zaplanowane na IEM 2020 wydarzenia e-sportowe odbędą się zgodnie z planem i będą transmitowane w sieci.

ORYGINALNA WIADOMOŚĆ (27.02 | 15:45) :Ważna wiadomość dla wszystkich, którzy wybierają się na rozpoczynające się jutro targi IEM Katowice 2020. Wygląda na to, że te zostały postawione pod znakiem zapytania i wiele wskazuje, że mogą zostać odwołane z uwagi na rosnące zagrożenie epidemią koronawirusa. Istnieje także prawdopodobieństwo, że związany z imprezą turniej e-sportowy odbędzie się, ale bez udziału publiczności.

W chwili pisania wiadomości wiemy jedynie, że trwają analizy sanitarno-epidemiologiczne i jeśli inspektor złoży wniosek o odwołanie imprezy, to wojewoda śląski może odwołać IEM Katowice 2020. Pewne jest, że decyzja zostanie podjęta jeszcze dzisiaj, a jeśli pojawią się jakieś nowości w tej sprawie, to z pewnością się o tym dowiecie.

Na IEM Katowice 2020 nie pojawi się także sponsor tytularny wydarzenia, firma Intel. Wniosek o odwołanie imprezy złożono dzisiaj w Senacie RP, a biorąc pod uwagę, jak wysoka jest stawka, to losy imprezy nie są pewne.

Poniżej zapis z najnowszego posiedzenia Senatu poświęconego zagrożeniom epidemiologicznym w kraju.

https://www.youtube.com/watch?v=qVF7fFFk2ag

Sprawdź bogatą ofertę gier na PC i konsole w sklepie Sferis.pl

najnowsze

Disco Elysium zmierza na konsolę Nintendo Switch

Twórcy ze studia ZA/UM nie zamierzają spocząć na laurach – gra Disco Elysium zmierza bowiem na łącznie trzy konsole. Prócz PS4 i XONE, pojawi się także na Switchu!