Sprzedaż Wiedźmina skoczyła o ponad 500% przy premierze serialu. Spore zainteresowanie wydaniem na Switch

LM
2020/02/14 12:20
0
0

Netflix wyprodukował serial Wiedźmin, ale nie tylko on zbierał laury – książki i gry o Geralcie zanotowały grudniowy wzrost sprzedaży o ponad 500 procent rok do roku.

Nie da się ukryć, że grudzień minionego roku upłynął fanom szeroko pojętej popkultury pod znakiem Wiedźmina. Oczekiwanie na premierę, sukces serialu i jego popularność ucieszyła nie tylko włodarzy platformy Netflix, ale też deweloperów z CD projekt RED czy twórcę uniwersum, Andrzeja Sapkowskiego. Okazuje się, że wszyscy mieli ku temu wyraźny powód – wzrost zainteresowania marką przełożył się na świetne wyniki komercyjne, zarówno gier, jak i książek.

Sprzedaż Wiedźmina skoczyła o ponad 500% przy premierze serialu. Spore zainteresowanie wydaniem na Switch

GramTV przedstawia:

Według firmy analitycznej NDP Group grudniowa sprzedaż gier i książek o Wiedźminie, w porównaniu do analogicznego okresu w 2018 roku, skoczyła aż o ponad 500 procent. Zbliżający się do swojego 5 roku na rynku Wiedźmin 3 wciąż sukcesywnie gwarantował swoim twórcom dochód, ale po wybuchu popularności ekipa mogła świętować niemały sukces. Wyniki sprzedaży były lepsze o 554 procent, a wszystko również dzięki wydaniu gry na konsolach Nintendo Switch, bo to ono zagwarantowało największy wzrost – wersje na dotychczasowe platformy zanotowały skok „jedynie” o 63 procent. Podobnie wielkim zainteresowaniem cieszył się literacki pierwowzór serii, który zaliczył wzrost sprzedaży aż o 562 procent.

Oczywiście z wyników może być zadowolony także Netflix. Według NPD pierwszy epizod Wiedźmina zobaczyło 19 milionów osób, a 75% z nich zdecydowało się obejrzeć odcinek niemal do niemal samego końca. Cóż, siadło, czego wszyscy mogli się doskonale spodziewać, a jeśli CD Projekt kiedykolwiek postanowi wydać na świat nowego Wiedźmina, to możemy być pewni, że stanie się to przy okazji premiery jednego z sezonów serialu.

Warto wspomnieć przy okazji, że niedawno ruszyły zdjęcia do drugiego sezonu serii. Co równie ważne, jeśli dotąd żyliście w błogim przekonaniu, że Wiedźmin to fantasy ze słowiańskimi korzeniami, to Andrzej Sapkowski postanowił wyprowadzić Was z błędu.


Sprawdź bogatą ofertę gier na PC i konsole w sklepie Sferis.pl

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!