Szef Xboksa: - Sony i Nintendo nie są już naszymi głównymi konkurentami

pepsi
2020/02/05 18:53

Odważne słowa wygłosił Phil Spencer w jednym z ostatnich wywiadów. Zdaniem szefa Xboksa Microsoft podążył w nowym kierunku, co zmieniło w firmie postrzeganie konkurencji.

Szef Xboksa: - Sony i Nintendo nie są już naszymi głównymi konkurentamiOpracowanie przez Microsoft platformy Azure sprawiło, że Sony i Nintendo nie są już przez władze firmy postrzegane jako główni konkurenci giganta z Redmond. – Kiedy mówimy o Nintendo i Sony, mamy do nich mnóstwo szacunku, ale to Amazon i Google uważamy za naszą główną konkurencję w przyszłości – stwierdził Phil Spencer na łamach serwisu Protocol.

- Nie chcemy tym samym okazywać braku szacunku wobec Nintendo i Sony, ale tradycyjne firmy zajmujące się grami to już nie jest nasz segment. Podejrzewam, że mogłyby one próbować odtworzyć Azure, ale my zainwestowaliśmy w chmurę dziesiątki miliardów dolarów na przestrzeni lat – stwierdził.

GramTV przedstawia:

Spencer dodał, że rywalizacja nowego Xboksa ze Switchem i PlayStation 5 zejdzie na drugi plan. – Nie chcę uczestniczyć w wojnie formatów z tymi gośćmi, podczas gdy Amazon i Google skupiają się na dostarczeniu grania do siedmiu miliardów ludzie na świecie. Koniec końców, to jest właśnie cel.

Oferta gier w sklepie sferis.pl

Z którego systemu operacyjnego korzystasz?

Komentarze
4
garfieldgarfield
Gramowicz
06/02/2020 09:34

Phil znowu zmienia strategię??

POWODZENIA, kup se trąbkę do pierdzenia!! :)

AjKnowJu
Gramowicz
06/02/2020 05:01

To brzmi jak powtórka z przed premiery x one.

Powodzenia im życzę. 

elmartin
Gramowicz
05/02/2020 20:51

"Amazon i Google skupiają się na dostarczeniu grania do siedmiu miliardów ludzie na świecie."

To wiele tłumaczy. Jeżeli Microsoft robi kalkulacje na 7 miliardów ludzi, to moje gratulacje.

Ziemianie = gracze 100% ciekawe podejście.

Szcególnie polecam Chiny, Koreę Północną, większość Afryki itd.

Jeżeli Phil Spencer rzeczywiście tak powiedział to nie świadczy za dobrze o jego znajomości warunków, w jakich żyją ludzie.

Kafar
Gramowicz
05/02/2020 20:49

No lepiej wybrać coś z niższych poziomów :D