News

Premiera Cyberpunku 2077 opóźniona, ale CDP RED i tak nie uniknie nadgodzin

pepsi, 17.01.2020 18:42 8

To, że CD Projekt RED zagwarantował sobie więcej czasu na ukończenie Cyberpunku 2077 nie oznacza zwolnienia tempa prac. Twórcy gry nadal będą musieli zostawać po godzinach.

Pomimo przełożenia terminu wydania Cyberpunku 2077 na wrzesień, CD Projekt RED nadal będzie operował w tzw. crunchu, co na wczorajszej konferencji potwierdził prezes zarządu CD Projekt, Adam Kiciński. Dla pracowników studia oznacza to wyrabianie nadgodzin. – Do pewnego stopnia, tak, jeśli mam być szczery. Usiłujemy – na tyle, na ile to możliwe – ograniczać crunch, natomiast jesteśmy obecnie na ostatniej prostej. Staramy się zachować umiar, ale niestety takie są realia – skomentował.

Wyjaśnił również, na co konkretnie CDP RED spożytkuje dodatkowy czas przy produkcji Cyberpunku 2077. – Konieczne jest usunięcie pewnych usterek i doszlifowanie gry, ale tak jak już mówiliśmy – mamy grę i można ją przejść od początku do końca. Tak jest już od kilku miesięcy. Z drugiej jednak strony jest to dość złożony produkt – więc owszem, mamy do czynienia z usterkami, ale nie chodzi tu o podstawowe mechanizmy gry – po prostu doszlifowanie tak złożonego produktu jest czasochłonnym zadaniem. Chodzi tu o liczbę otwartych spraw, nie o jakikolwiek fundamentalny problem. Jak zauważył Michał (Nowakowski, członek zarządu CD Projekt – przyp. red.), jesteśmy pewni nowej daty. Projekt osiągnął etap, na którym możemy dokonywać konkretnych pomiarów, gromadzić statystyki itp. – powiedział.

Adam Kiciński zapewnił ponadto, że cały zespół uważa przełożenie terminu wydania za słuszną decyzję. Nie potrafił natomiast określić, czy w związku z przełożeniem terminu wydania Cyberpunku 2077 z kwietnia na wrzesień gra będzie jeszcze prezentowana na największych targach branżowych, E3 i gamescom. – Z pewnością będziemy obecni i na gamescom i na E3, ale zbyt wcześnie na szczegóły. Tak czy inaczej, można założyć, że w większym lub mniejszym stopniu będziemy obecni na tych targach – odpowiedział zdawkowo.

 

najnowsze