Microsoft nie zamierza wydawać tytułów ekskluzywnych dla Xbox Series X przynajmniej przez następny rok

Wincenty Wawrzyniak
2020/01/10 19:00
2
0

Firma zamierza wydawać gry zarówno na konsole obecnej, jak i nowej generacji przez przynajmniej następne dwanaście miesięcy.

Wiemy już, że premiera nowej konsoli firmy Microsoft – Xbox Series X – została zaplanowana na koniec bieżącego roku. W grudniu byliśmy świadkami jej oficjalnej zapowiedzi, zobaczyliśmy, jak będzie wyglądać i poznaliśmy specyfikację. Dzisiaj mamy dla Was natomiast informacje na temat planów firmy odnośnie tytułów ekskluzywnych na nową generację konsol. Dziennikarze serwisu MCV przeprowadzili wywiad z Mattem Bootym, szefem działu Xbox Game Studios, który zdradził, że przez najbliższy rok (lub nawet dwa lata) Microsoft zamierza wydawać tytuły na komputery osobiste oraz konsole – zarówno obecnej, jak i dopiero nadchodzącej generacji. Według Booty’ego ma to być pewnego rodzaju gwarancją możliwości zakupienia nowych tytułów dla tych, którzy dopiero teraz zdecydują się wejść w posiadanie konsoli Xbox One. To oznacza, że w dniu premiery nowego Xboxa, czyli Xbox Series X, nie będzie mowy o jakichkolwiek pełnoprawnych tytułach ekskluzywnych.Microsoft nie zamierza wydawać tytułów ekskluzywnych dla Xbox Series X przynajmniej przez następny rok

W nasze produkcje, które ukażą się w ciągu następnego roku lub nawet dwóch lat, będzie można zagrać zarówno na pecetach, jak i nachodzącej oraz obecnej generacji konsol. Chcemy mieć pewność, że jeżeli ktoś zainwestuje w Xboxa teraz, to będzie miał poczucie, że podjął dobrą decyzję, a my nadal jesteśmy zaangażowani w to, aby ciągle dostarczać mu rozrywki.

Oczywiście, Booty podkreślił, że Microsoft wciąż zamierza wykorzystać możliwości nowej konsoli już na samym początku – robiąc to w oparciu o znane marki, które pomimo tego, że ukażą się na Xbox one, to jednak dopiero na nowej konsoli będą mogły naprawdę się rozwinąć i popisać:

Naszym podejściem jest wybranie jednej czy dwóch znanych marek, na których będziemy mogli się skoncentrować i upewnienie się, że będą dostępne na czas premiery konsoli z wykorzystaniem wszystkich jej funkcji. Jedną z takich gier będzie chociażby Halo Infinite, co jest dla nas bardzo dużą szansą.

GramTV przedstawia:

Pełna oferta gier komputerowych w sklepie Sferis

Komentarze
2
garfieldgarfield
Gramowicz
13/01/2020 10:47

Nie "nie zamierza" tylko ich po prostu nie będzie miał na premierę!! :/ WSTYD.

MisioKGB
Gramowicz
10/01/2020 20:22

No i super, jakby Sony zaczęło kierować się tym samym to nie musiałbym nawet kupować PS4, chociaż przyznam szczerze, że ta czarnula ma w sobie coś takiego, że chce się ją odpalać, jakaś magiczna moc mnie do niej ciągnie :) Może dlatego, że stoi przy TV, a PC w drugim pokoju, a wiadomo, że na kanapie najwygodniej??