News

PlanetSide Arena już niedługo zakończy swój żywot

Maria Wawrzyniak, 15.12.2019 18:05 0

Deweloperzy ze studia Daybreak Game Company zapowiedzieli wyłączenie serwerów gry PlanetSide Arena po zaledwie czterech miesiącach istnienia.

PlanetSide Arena to poboczna odsłona serii PlanetSide, która trafiła do wczesnego dostępu na Steamie 18 września. Od tamtej pory minęły więc zaledwie cztery miesiące, a deweloperzy ze studia Daybreak Game Company odpowiadający za stworzenie produkcji poinformowali, że są zmuszeni ostatecznie zakończyć wsparcie gry. Już po paru pierwszych dniach od debiutu zainteresowanie nią drastycznie spadło, a w połowie października każdego dnia w grze bawiło się niecałe sto osób (zgodnie z tym, co głosi serwis Steam Charts). Właśnie to zostało wymienione jako główne uzasadnienie decyzji w oficjalnym ogłoszeniuSerwery PlanetSide Arena zostaną zamknięte 11 stycznia o godzinie 2:00 w nocy czasu polskiego.

Autorzy przewidują również zwrócenie wszystkich wydanych pieniędzy na grę, co oznacza zarówno zakupienie samego PlanetSide Arena, jak i wszelkie mikrotransakcje, które nie są już dostępne. Pozostaje więc trzymać kciuki za PlanetSide 2 oraz planowaną kontynuację – miejmy nadzieję, że sytuacja finansowa po porażce pobocznej odsłony nie będzie aż tak zła, żeby utrudnić wszystko inne.


Pełna oferta gier komputerowych w sklepie Sferis

najnowsze