News

Facebook przejął twórców popularnej gry VR Beat Saber – Beat Games

LM, 27.11.2019 15:30 0

Jednocześnie poinformowano, że to dopiero pierwszy łup Oculus Studios.

Włodarze Oculus Studios poinformowali na swojej stronie internetowej, że znane za sprawą zręcznościowej gry dedykowanej goglom VR Beat Saber – Beat Games – zostało przejęte przez Facebooka. Deweloperzy dołączyli do Oculus Studios jako niezależna ekipa i chociaż z pewnością będą realizować w przyszłości projekty dla nowego właściciela, to na razie mają skupić się na dalszym rozwoju Beat Saber. Jednocześnie zapewniono, że po omawianych tu zmianach gra wciąż będzie otrzymywać regularne aktualizacje równocześnie na wszystkich platformach sprzętowych, bez czasowej wyłączności dla gogli Oculusa.

Komunikat wskazuje na wiele korzyści płynących z przejęcia ekipy przez Facebooka oraz zapowiada, że ekspansja firmy w ramach VR nie zakończy się na Beat Games, a raczej dopiero się rozpoczyna. Jak łatwo się domyślić, gracze przyjęli omawiane nowiny z mieszanymi uczuciami, ale Oculus zapewnia, że Facebook zagwarantuje twórcom nowe możliwości, bez uderzania w ich swobodę twórczą. Jak będzie? Zobaczymy.

Beat Saber zadebiutowało w listopadzie 2018 roku na konsolach PlayStation 4, a w maju tego roku trafiło na PC. Tytuł jest połączeniem gry rytmicznej i zręcznościowej, w której przechodzimy kolejne mapki, rozbijając specjalne klocki mieczami przy akompaniamencie rozmaitej muzyki.

https://www.youtube.com/watch?v=vL39Sg2AqWg

Sprawdź bogatą ofertę gier na PC i konsole w sklepie Sferis.pl

najnowsze